fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Brazylijczycy przejmują Avon. Powstaje nowy światowy gigant

Bloomberg
Kosmetyczny gigant z Brazylii, koncern Natura &Co, zakończył właśnie proces przejęcia firmy Avon. Powstała tym samym czwartą co do wielkości grupa kosmetyczna na świecie.

Amerykańska firma Avon ma już nowego właściciela. Jest nim brazylijski koncern Natura &Co, który właśnie ogłosił, że zakończył proces przejęcia firmy i wyznaczył nowe kierownictwo, które będzie odpowiedzialne za zarządzanie kolejnym etapem rozwoju przedsiębiorstwa. Funkcję prezesa nowo utworzonej grupy zachowa dotychczasowy szef Natura &Co, Roberto Marques.

Transakcja jest ważna dla rynku kosmetycznego, ponieważ w jej wyniku powstał czwarty pod względem wielkości światowy gigant w branży. Brazylijczycy wchłonęli także firmy kosmetyczne The Body Shop i Aesop i od teraz razem z Avonem wszystkie będą funkcjonować w jednej grupie. Natura &Co podkreśla, że połączenie znacznie zwiększa wielokanałowy zasięg jej marek, i zamierza stać się liderem w sektorze sprzedaży bezpośredniej.

Czytaj także:  Właściciel Louis Vuitton wyprzedzi Bezosa na liście najbogatszych? 

- Firma Natura właśnie skończyła świętować 50. rocznicę istnienia i nie ma lepszego sposobu na otwarcie tego następnego rozdziału w naszej historii niż powitanie firmy Avon w naszej rodzinie. Łączy nas wspólna wizja i pasja do piękna oraz budowania relacji z klientami – zaznacza w komunikacie Luiz Seabra, współzałożyciel firmy Natura.

Podobnie bowiem jak Avon, Natura opiera swoją sprzedaż na budowaniu relacji z klientami poprzez działania online i offline. Brazylijczycy zatrudniają już ponad 6,3 milionów konsultantek i przedstawicieli oraz posiadają ponad 3000 sklepów na świecie. Przejęcie Avonu poszerzy firmie zasięg i bazę konsultantów, a także zapewni możliwość oferowania pełnej gamy produktów w kluczowych kategoriach w ponad 100 państwach.

Natura &Co prognozuje, że jej roczne przychody brutto sięgną ponad 10 mld dol.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA