fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

W przyszłym roku powstanie nowa sieć skrytkomatów

Adobe Stock
Kolejne maszyny do odbioru przesyłek, podobne do popularnych paczkomatów, pojawią się wkrótce w wielu lokalizacjach w woj. pomorskim. Tzw. skrytkomaty zainstaluje tam Parcel Technik, notowana na NewConnect spółka wchodząca w skład grupy Midven.

Firma planuje na początku 2019 r. mieć 48 urządzeń tego typu. Parcel Technik pracuje również nad kolejnymi wnioskami w ramach unijnych programów wojewódzkich, dzięki którym ma szansę dołączyć do sieci kolejne 100 maszyn. Wartość projektów o dofinansowanie, nad którymi pracuje obecnie, przekracza 5 mln zł.

Parcel Technik informował miesiąc temu o toczących się negocjacjach z jedną z międzynarodowych firm spedycyjnych, które dotyczą budowy sieci skrytkomatów w Polsce. Ewentualne porozumienie ma dotyczyć sprzedaży lub najmu maszyn. Spółka równolegle pracuje nad budową sieci w poszczególnych województwach. – Oprócz realizowanego obecnie programu na Pomorzu, planujemy złożenie wniosków o dotacje w minimum dwóch kolejnych województwach. W każdym chcemy mieć minimum 50 maszyn, co pozwoli nam wyjść poza fazę testów i rozpocząć regularne usługi dotyczące dostarczania przesyłek – komentuje Agnieszka Zemsta, prezes Parcel Technik.

Podkreśla przy tym, że czas przekształcić projekt w działający prototyp, a następnie uruchomić produkcję seryjną. – Jednocześnie cały czas pracujemy nad dostosowaniem naszej koncepcji do zmieniających się warunków rynkowych – dodaje prezes.

Spółka Midven poinformowała w ostatnim czasie o zmianie strategii, w której zakłada rozwój w oparciu o współfinansowanie produkcji gier komputerowych oraz inwestowaniu w firmy samodzielnie zajmujące się produkcją gier. Grupa poinformowała również, że w związku ze zmianą strategii, rozważa zmianę nazwy. Zapewnia przy tym, że nadal wspierać będzie podmioty znajdujące się w portfolio, w tym właśnie Parcel Technik.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA