fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Znani piłkarze grają w strojach z plastikowych odpadów z oceanów

www.adidas.com
Piłkarze największych europejskich klubów włożyli koszulki zrobione z wyłowionych plastikowych odpadów. W ten sposób przyłączyli się do ogólnoświatowej akcji oczyszczenia mórz i oceanów ze śmieci.

Organizacje ekologiczne na całym świecie głośno apelują w ostatnim czasie o zaprzestanie wyrzucania masy śmieci do mórz i oceanów, które gromadząc się latami na dnie zanieczyszczają środowisko i prowadzą do wyginięcia niektórych gatunków ryb. Do akcji przyłącza się także coraz więcej prywatnych firm oraz celebrytów. Teraz o ochronę środowiska postanowili zadbać również słynni piłkarze.

Czytaj także: Dominikana pierwsza na świecie zakazuje plastiku i styropianu 

W akcję zaangażowały się najważniejsze kluby piłkarskie w Europie, w tym Real Madryt, Manchester United, Bayern Monachium i Juventus. Zawodnicy tych drużyn postanowili założyć na najbliższe mecze koszulki uszyte z przetworzonego plastiku z wyłowionych odpadów. W „śmieciowych” strojach zaprezentowali się już między innymi piłkarze Real Madryt podczas tegorocznego turnieju International Champions Cup w Stanach Zjednoczonych – mecz z AS Romą zwyciężyli wtedy w czerwonych koszulkach z odzysku. 

Inicjatorem akcji jest organizacja Parley for the Oceans, która we współpracy z Adidasem stworzyła dwa lata temu buty z plastikowych śmieci wyłowionych z dna oceanu. Adidas w lipcu tego roku ogłosił, że zacznie w ciągu najbliższych sześciu lat używać do produkcji butów wyłącznie plastiku z recyklingu. To właśnie niemiecka firma podjęła się uszycia strojów z odpadów dla europejskich piłkarzy. Również kibice mogą przyłączyć się już do tej akcji i kupić koszulki na stronach drużyn sportowych.

Nie długo trzeba było również czekać na to, by na akcję odpowiedział największy konkurent Adidasa zza oceanu – amerykański Nike, który postanowił ostatnio rozpowszechnić tę metodę szycia strojów sportowych również na swoim kontynencie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA