fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Estonia: Zła pogoda dobra dla biur podróży

Bloomberg
Tallin zatopiony przez gwałtowne ulewy, koleje Estonii sparaliżowane przez połamane drzewa; Estończycy wykupują zagraniczne wyjazdy.

Przed długim estońskim weekendem rosną obroty biur podróży. Tysiące Estończyków spędzi Noc Kupały za granicą. Głównym powodem jest zła pogoda - nawałnice i gwałtowne ulewy, które już nawiedziły Estonię i prognozowane są na najbliższy weekend. Dziś w nocy ulewa zatopiła większość ulic Tallina. Przejazd nimi jest poważnie utrudniony. Sztorm na Bałtyku powalił drzewa na tory i zerwały trakcje, paraliżując ruch kolejowy w kierunku zachodnim.

Portal Delfi spytał głównych operatorów, dokąd wybierają się Estończycy. W Novatours 80 proc. klientów poleci do Turcji, Bułgarii i Grecji. Modne stały się także Malta i Czarnogóra. Średnia cena pakietu pobytowego wynosi 600-700 euro.

Czytaj również: Turyści masowo skarżą się na polisy

Wypoczynek za granicą w najbliższy weekend wybrało ponad 3000 klientów Estravel. Najpopularniejsza jest Finlandia, a także Francja, Włochy i Szwecja. Najtańsza wykupiona wycieczka kosztuje 200 euro, a najdroższa (rejs wycieczkowcem na Alaskę) - 30 tys. euro.

Czytaj również: Plaża tylko dla studentów. Może być głośno i z alkoholem 

W Tez Tour zostały wyprzedane wszystkie kierunki na ten weekend. Ludzie zamawiali je już jesienią. Ponad 1200 Estończyków wypoczywać będzie na plażach Turcji, Grecji, Bułgarii i Hiszpanii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA