fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Ciech kupuje hiszpańskiego producenta środków ochrony roślin

Fotorzepa, Robert Gardziński
Ciech podpisał umowę na zakup 75 proc. akcji hiszpańskiej spółki Proplan. Transakcja warta jest 33,5 mln euro i zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale 2018 r.

Proplan ma w portfelu 120 aktywnych rejestracji środków ochrony roślin, a także pakiet toczących się procesów rejestracji. Spółka działa na wielu rynkach, w tym w Europie, Afryce, Australii i Ameryce Południowej. Jak podaje Ciech, przejmowana firma może pochwalić się wysoką dynamiką wzrostu przychodów i marżą EBITDA powyżej 20 proc.

- Jednym z naszych kluczowych wyzwań jest dywersyfikacja biznesu grupy Ciech, opartego w znacznej części na sodzie. Dzięki realizacji strategii przygotowanej wspólnie z naszym właścicielem – Kulczyk Investments – w ciągu ostatnich trzech lat nasze udziały w polskim rynku środków ochrony roślin wzrosły o ponad 40 proc., ale zdajemy sobie sprawę z tego, że rozwój organiczny w tym biznesie przynosi efekty dopiero w perspektywie długookresowej. Dlatego, chcąc przyspieszyć proces rozbudowy naszego biznesu agro, uważnie analizowaliśmy otoczenie szukając podmiotu, którego atutem jest wiedza i doświadczenie, podparte świetnymi wynikami finansowymi – wyjaśnia Maciej Tybura, prezes Ciechu.

Polska spółka dzięki akwizycji zyska dostęp do nowych rynków zbytu, rozszerzy ofertę produktów i zwiększy swoją atrakcyjność w poszukiwaniu partnerów w procesie pozyskiwania praw do nowych substancji oraz rejestracji produktów na nowych rynkach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA