fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Work Service zwiększa przychody i obniża prognozę zysku operacyjnego

Bloomberg
Zamiast wcześniej zapowiadanych 85,3 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego na koniec 2017 r., potentat rynku usług HR ma zakończyć ten rok z EBIT w wysokości 68 mln zł.

Spółka tłumaczy, że korekta planowanego w tym roku zysku operacyjnego to wynik niezrealizowania dwóch planowanych przejęć (miała je przeprowadzić spółka zależna, Exact Systems), a także niższych niż prognozowane wyniki wybranych linii biznesowych. Po trzech kwartałach skonsolidowany EBIT wyniósł 51,9 mln zł, przy przychodach sięgających 1,98 mld zł, które w skali roku wzrosły o 8,5 proc. Zysk EBITDA spadł o 3,4 proc. do 64,5 mln zł, zaś na koniec września księgowa strata netto wyniosła 80,2 mln zł (to głównie wynik odpisu na sprzedany już niedochodowy biznes Proservice w Rosji).

- Należy jednak zaznaczyć, że w ostatnich miesiącach wyraźnie zmienił się skład grupy Work Service za sprawą sprzedaży spółek rosyjskich, a także Grupy IT Kontrakt - zwraca uwagę spółka w komunikacie komentującym wyniki za III kw. Zaznacza, że w działalności kontynuowanej nastąpił w tym okresie 11 proc. wzrost przychodów, jak i zysku ze sprzedaży, a EBIT i EBTIDA rosną odpowiednio w tempie niemal 16 proc. (do 41,7 mln zł) i 14 proc. (do 52,2 mln zł). Zamiast straty jest też zysk netto w wysokości 3,8 mln zł.

W nowej, ogłoszonej we wtorek wieczorem strategii rozwoju Work Service w latach 2018-20 (którą podsumowuje dzisiejsze wydanie „Rzeczpospolitej” i „Parkietu”) spółka zakłada rozwój usług pracy tymczasowej, dynamiczny wzrost usług transgranicznych oraz rekrutacji stałych, wyraźną poprawę rentowności biznesu, a także ograniczenie kosztów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA