fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

PZU odpuszcza Raiffeisena

Należący do ubezpieczyciela Alior Bank nie kupi banku od Austriaków. To kolejny sygnał, że PZU dopiął transakcję nabycia Pekao.
Zarząd Alior Banku postanowił odstąpić od zamiaru nabycia podstawowej działalności bankowej Raiffeisen Bank Polska - poinformował bank w komunikacie. Bank podał, że 7 grudnia 2016 zakończył negocjacje w tej sprawie z Raiffeisen Bank International AG. Alior od września miał wyłączność na negocjacje z Austriakami.  Bank jest od ponad roku pod kontrolą największego polskiego ubezpieczyciela.
Odpuszczenie banku może być kolejną wskazówką, że PZU dogadał się z włoskim UniCredit w sprawie przejęcia pakietu kontrolnego akcji Pekao.
Wcześniej w środę wieczorem w środę wieczorem największy polski bank PKO BP poinformował, że wydał jednemu ze swoich klientów (którego nie ujawniono) promesę, na podstawie której zobowiązał się do udzielenia pożyczki w wysokości nieprzekraczającej 3,2 mld zł przeznaczanej na sfinansowanie działalności inwestycyjnej klienta. Najprawdopodobniej chodzi o Polski Fundusz Rozwoju, który w ten sposób sfinansuje swój udział w transakcji. PZU może przejąć 20-23 proc., a PFR 9-13 proc. Pekao.
Według informacji Radia ZET transakcja przejęcia Pekao została dopięta, a oficjalny komunikat w tej sprawie zostanie opublikowany w czwartek rano.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA