fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Jest nowy prezes BGŻ BNP Paribas

materiały prasowe
Przemysław Gdański od początku listopada pokieruje szóstym co do wielkości bankiem w Polsce.

Rada nadzorcza BGŻ BNP Paribas na dzisiejszym posiedzeniu powołała Przemysława Gdańskiego na stanowisko wiceprezesa BGŻ BNP Paribas i powierzyła mu kierowanie pracami zarządu do czasy uzyskania formalnej zgody Komisji Nadzoru Finansowego na objęcie funkcji prezesa.

Gdański w połowie września zrezygnował z funkcji wiceprezesa mBanku odpowiedzialnego za bankowość korporacyjną i inwestycyjną (25 października był jego ostatnim dniem w tym banku, z którym związany był od listopada 2008 r., kiedy objął funkcję członka zarządu). Wcześniej był też wiceprezesem BPH i po połączeniu także Pekao, odpowiadał za bankowość korporacyjną, rynków finansowych i inwestycyjną.

Gdański jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim i rocznego programu w zakresie bankowości i finansów międzynarodowych w Loughborough University w Wielkiej Brytanii. Ukończył Advanced Management Program AMPw IESE Business School oraz szereg profesjonalnych i menedżerskich programów rozwojowych w m.in. Harvard Business School, London Business School, University of California, Berkeley - Haas School of Business, Ashridge - Hult International Business School I HEC.

W drugiej połowie września z funkcji prezesa BGŻ BNP Paribas zrezygnował nagle Tomasz Bogus (pełnił ją przez ponad dwa lata, kończy swoją misję z końcem miesiąca). Przyczyn rezygnacji wtedy nie podano, ale z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że najprawdopodobniej francuscy akcjonariusze (BNP Paribas ma 88 proc. akcji banku) nie byli zadowoleni z efektywności. W ostatnich dwóch latach jego wyniki były słabe, głównie z powodu łączenia BGŻ z BNP Paribas Polska oraz Sygma Bankiem, co generowało duże koszty, absorbowało sporo pracy i odbijało się na codziennym biznesie, bank ma też problemy kapitałowe. Jednak wyniki za I i II kwartał tego roku były najlepsze od dwóch lat i najtrudniejsze czasy pod względem wyników instytucja ta raczej ma już za sobą.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA