fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Deutsche Bank zlikwiduje 20 proc. oddziałów

AFP
Największy w Niemczech bank zamierza zamknąć co piąty oddział w tym kraju, aby obniżyć koszty i wykorzystać zmianę zachowań klientów z okresu pandemii.

Szef działu bankowości detalicznej Deutsche Banku, Philipp Gossow powiedział Reuterowi, że zmniejszenie do ok. 400 oddziałów z istniejących 500 nastąpi głownie w miastach „możliwie jak najszybciej". Dojdzie do tego, gdy bank dokonuje kompleksowej przebudowy swej działalności na świecie zapoczątkowanej w 2019 r. po latach strat.

- Koronawirus bardzo ograniczył liczbę wniosków o usługi doradcze i zmniejszył działalność oddziałów. Nawet klienci, którzy wcześniej nie byli zbyt obznajmieni z bankowością online, wykonują teraz wiele prostych operacji bankowych z domu korzystając z komputera czy iPada — powiedział Gossow. Rośnie natomiast liczba bardziej skomplikowanych usług doradczych w rozmowach telefonicznych czy wideoczatach z komputera, bank zamierza inwestować w rozwijanie tego rodzaju usług — dodał Gossow.

Niemieckie banki mają tradycyjnie dużą liczbę oddziałów w porównaniu z bankami holenderskimi czy brytyjskimi, w tych ostatnich klienci korzystają bardziej z usług cyfrowych. Banki w całej Europie zmieniają strategię wobec swych placówek na skutek kryzysu sanitarnego. Commerzbank postanowił niedawno zamknąć 200 z tysiąca oddziałów, rozważa likwidację kilkuset dalszych.

Deutsche Bank nie spodziewa się silnego sprzeciwu pracowników, choć jest świadomy, że te zmiany będą trudne do przyjęcia dla niektórych. Związek zawodowy Verdi stwierdził w komunikacie, że bank ma „generalnie rację" zmniejszając sieć oddziałów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA