fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Bank Litwy ostrzega Swedbank przed praniem pieniędzy

Bloomberg
Centralny bank Litwy ostrzegł największy bank regionu przed łamaniem prawa antyterrorystycznego i prania brudnych pieniędzy.

Szwedzki Swedbank otrzymał o Bank Litwy ostrzeżenie z obowiązkiem naprawy wszystkich niedociągnięć naruszających prawo przeciwko praniu brudnych pieniędzy i wspieraniu terroryzmu. To efekt kontroli w banku.

„Bardzo poważnie traktujemy wnioski pokontrolne. Sprawa zapobiegania praniu brudnych pieniędzy i finansowaniu terroryzmu to dla nas priorytety, dlatego wkładamy cały wysiłek w zapewnienie wykonania wymogów w tej sferze" - zapewniła w komunikacie Dowile Grigene, szefowa Swedbanku na Litwie, cytowana przez portal Delfi. Bank centralny Litwy jesienią 2017 r skontrolował działalność Swedbank za okres od początku 2016 r do końca marca 2017 r. Wtedy wyszły na jaw luki w przepisach i procedurach wewnętrznych pozwalające na pranie podejrzanych pieniędzy; finansowanie terroryzmu.

Teraz bank zapewnia, że już podjął działania poprawiające system kontroli wewnętrznej, kontroli danych o klientach. Bank Litwy dał Szwedom czas do 1 maja tego roku na naprawienie wszystkich wskazanych niedociągnięć.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA