fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Prezes BNP Paribas: Przejęcie Idea Banku to dobra wiadomość

Idea Bank
materiały prasowe
Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku, niewątpliwie bolesna dla akcjonariuszy, stabilizuje sytuację jego klientów i podnosi poziom bezpieczeństwa systemu bankowego w Polsce - uważa prezes BNP Paribas, cytowany przez Business Insider Polska.

Pod koniec tego tygodnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny wszczął przymusową restrukturyzację Idea Banku, który od dwóch lat boryka się z dużymi problemami kapitałowymi. Kontrolowany do tej pory przez Leszka Czarneckiego bank został przejęty przez Pekao.

Zdaniem prezesa banku BNP Paribas Przemek Gdański była to dobra decyzja.

„Od dawna wiadomo było, że bank ten jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej i nie spełnia regulacyjnych wymogów kapitałowych. Z szacunkiem należy podejść do działań restrukturyzacyjnych i naprawczych, które realizował Zarząd pod wodzą prezesa Pruskiego” - ocenił w komentarzu dla Business Insider Polska.

„Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku, niewątpliwie bolesna dla akcjonariuszy, stabilizuje sytuację jego klientów i podnosi poziom bezpieczeństwa systemu bankowego w Polsce” - dodał.

Jego opinię podziela prezes ING Banku Śląskiego Brunon Bartkiewicz. - Powiem szczerze - to jest wiadomość oczekiwana już od pewnego czasu. Mnie bardzo satysfakcjonuje, że ten istotny problem i duża niepewność dla całego sektora bankowego, znalazły swoje rozwiązanie – powiedział Bartkiewicz w wywiadzie dla Business Insider Polska.

Źródło: Business Insider Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA