fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Integrator kont bankowych także w Millennium

Fotorzepa/Marta Bogacz
Millennium dołącza do ING Banku Śląskiego i wprowadza integrator, który daje dostęp do kont w sześciu różnych bankach.

Bank Millennium jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął udostępnianie klientom usługi polegającej na możliwości dodawania kont różnych banków do swojej bankowości elektronicznej. Dzięki usłudze Finanse 360° pierwsza grupa klientów może sprawdzić w aplikacji mobilnej Banku Millennium i serwisie internetowym Millenet stan konta oraz historię transakcji swoich rachunków aż w sześciu innych bankach (Alior, ING, mBank, Pekao, PKO BP, Santander). Bank Millennium ma najszerszą tego typu ofertę na rynku, bo ING Bank Śląski, który jako pierwszy wprowadził tę ofertę zaczynając od dwóch instytucji, ma ich teraz pięć, do listy tej dołączać będą następni kredytodawcy.

W Millennium klient może widzieć stan konta oraz sprawdzać historię transakcji na dodanym rachunku. Przeszukiwanie historii możliwe jest po słowach kluczowych w wybranym okresie, po określonej kwocie oraz po określonym typie transakcji. Klient może też zarządzać zgodami na dostęp do informacji z innych banków. Zakres informacji dostępnych dla klienta po podłączeniu danych z innych banków jest zależny od informacji udostępnianych w ramach usługi przez te instytucje. Klient może mieć dostęp do informacji na temat kont bieżących, oszczędnościowych i kart kredytowych w innych bankach.

Tego typu usługi to efekt wejścia w życie w połowie września dyrektywy PSD 2. - Chcemy wykorzystać jej potencjał. Dzięki usłudze Finanse 360° klienci zyskują pełniejszy obraz swoich finansów i większą wygodę w zarządzaniu środkami zdeponowanymi w różnych bankach. Informacje dostępne są w jednym miejscu i nie ma potrzeby pamiętania dodatkowych loginów i haseł – mówi Halina Karpińska, dyrektor departamentu bankowości elektronicznej w Millennium.

Dodaje, że to dopiero pierwsze z rozwiązań, jakie bank planuje udostępniać w ramach usługi. - Widzimy bardzo wiele możliwości zastosowania dostępu do informacji o rachunkach w celu zapewnienia jak najbardziej interesujących dla klientów rozwiązań. Mogą służyć do weryfikacji tożsamości potencjalnego klienta czy oceny zdolności kredytowej. Dzięki dyrektywie możliwe też będzie udostępnienie takich usług, jak np. inicjowanie przelewów z kont w innych bankach – mówi Karpińska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA