fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Banki

Dobry rok SGB Banku

www.sgbbank.com.pl
Banki Spółdzielcze, tworzące Spółdzielczą Grupę Bankową, wygenerowały w 2017 roku zysk netto przekraczający 280 mln zł.

Tak wynika z danych SGB Banku, zrzeszającego Banki Spółdzielcze SGB. Prezentowane dane pochodzą z niezatwierdzonych jeszcze sprawozdań finansowych. Swoje wyniki w porównaniu rok do roku poprawiło aż 148 (co stanowi 74 proc.) ze wszystkich 199 banków zrzeszonych w Grupie SGB. - Z satysfakcją odnotowujemy zamknięcie 2017 roku dobrymi wynikami banków spółdzielczych – mówi Karolina Jankowiak, wiceprezes i p.o. prezesa SGB-Banku.

Rok 2017 sektor banków spółdzielczych zamknął sumą bilansową 130 mld zł, co oznacza wzrost o 8 proc. w ujęciu rok do roku. - Udział sektora banków spółdzielczych w całym sektorze bankowym, mierzony wielkością sumy bilansowej, zwiększył się w ciągu 12 miesięcy z 7,05 proc. do 7,31 proc. – mówi Piotr Fajkowski, główny analityk ds. sytuacji Banków Spółdzielczych w SGB-Banku.

Karolina Jankowiak podkreśla, że dobre wyniki finansowe stanowią podstawę rozwoju bazy kapitałowej, która z kolei jest niezbędna do utrzymania dynamiki wzrostu działalności biznesowej sektora. - W minionym roku zaoferowaliśmy naszym klientom szereg nowych produktów i usług, w tym nowy wspólny produkt „Konto za 1 zł”. Wychodząc naprzeciw lokalnym środowiskom, wspólnie z drugim zrzeszeniem, wdrożyliśmy oferowany na korzystnych warunkach rachunek dla otrzymujących świadczenia ZUS. Podejmowane działania sprzyjają umocnieniu marki Banków Spółdzielczych działających w grupie SGB – dodaje Jankowiak.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA