Czym karmić mózg, by się rozwijał? Ekspertka wyjaśnia

O tym, jak właściwie dobrana dieta i regularne posiłki pomagają w odpowiednim funkcjonowaniu mózgu i wykonywaniu swoich obowiązków, opowiada dr inż. Joanna Pieczyńska, technolog żywności i specjalista psychodietetyki.

Prywatna służba zdrowia tonie w długach. Kto jest najbardziej zadłużony?

Choć z prywatnej opieki medycznej korzysta coraz więcej Polaków płacąc za te usługi krocie, prywatne gabinety wcale nie prosperują tak dobrze, jakby się to mogło wydawać.

Wiceminister zdrowia: Reformujemy, bo chcemy odmienić polskie szpitalnictwo

Sytuacja finansowa szpitali publicznych wymaga pilnych działań – mówi Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia.

Botoks bezpieczniejszy u lekarza

Lekarz ma pacjenta, kosmetolog – klienta – tłumaczy mec. Jolanta Budzowska, radca prawny z kancelarii Budzowska Fiutowski i Partnerzy, reprezentująca poszkodowanych pacjentów.

Jak sztuczna inteligencja pomaga w walce z koronawirusem

Najpotężniejsze komputery świata pracują nad cyfrowym modelem koronawirusa, a nowe algorytmy będą śledzić jego rozprzestrzenianie się.

Prof. Przemysław Mitkowski: W pandemii przyda się telemedycyna

Chorzy z niewydolnością serca są w grupie najbardziej zagrożonych koronawirusem – mówi prof. Przemysław Mitkowski, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, członek Sekcji Rytmu Serca PTK.

Respiratory w Polsce. Na razie sytuacja jest stabilna

Sytuacja z respiratorami w Polsce wydaje się być jak na razie pod kontrolą.

Rosja chwali się testem na wirusa, który daje wynik w 15 minut

Rosyjska firma opracowała urządzenie do przeprowadzania testów na koronawirusa, które daje wynik w 15 minut - podaje TASS.

Polacy pracują nad szczepionką przeciw miażdżycy

Zespół prof. Macieja Banacha, kierownika Zakładu Nadciśnienia Tętniczego UM w Łodzi, dyrektora Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, z uczonymi z Mashhad University of Medical Sciences w Iranie pracuje nad szczepionką przeciw miażdżycy.

Czas na medycynę personalizowaną

Właściwy lek dla właściwego pacjenta we właściwym czasie – to hasło przewodnie konferencji, poświęconej bezpieczniejszym i skuteczniejszym sposobom leczenia.