Wystawie towarzyszą pokazy florystyczne, prelekcje, warsztaty przyrodnicze dla dzieci i kiermasz kwiatowy. Jej współorganizatorem jest Stowarzyszenie Producentów Ozdobnych Roślin Cebulowych.
Chociaż tulipany kojarzą się powszechnie z Holandią , to naprawdę pochodzą z Azji Środkowej. Do Europy i Holandii zostały przywiezione w drugiej połowie XVI wieku z Turcji. Nazwa tych kwiatów wzięła się z błędnego skojarzenia z turbanem Pierwszym Europejczykiem, który je zobaczył, był markiz Augierius Ghislain de Busbecq, poseł austriackiego cesarza Ferdynanda I na dworze Sulejmana Wspaniałego. To on sprowadził je do Europy A tu uprawą kwiatów zajął się botanik Carolus Clusius (Charles de l'Écluse), profesor Uniwersytetu w Lejdzie.
W XVII wieku w Holandii prowadzono niezwykle ożywiony handel cebulami tulipanów (kwiaty uchodziły za symbol luksusu), połączony z szaleńczymi spekulacjami giełdowymi. Największe natężenie tzw. tulipanomanii przypadło na lata 1634-1637. W 1637 roku tulipan Semper Augustus został sprzedany za astronomiczną sumę 13 tysięcy guldenów. Za jedną cebulkę zapłacono dwoma wozami pszenicy, czterema wołami, ośmioma prosiętami, tuzinem owiec i dwiema beczkami wina. W pierwszej połowie XVII wieku w Niderlandach wydano już ponad trzydzieści pięknie ilustrowanych książek o tulipanach.
Niestety wkrótce nastąpił krach giełdowy i wielu tulipanowych przedsiębiorców i kolekcjonerów zostało bankrutami.
Dziś to jedne z najbardziej popularnych kwiatów.