Reklama

Papież Franciszek rozpoczął historyczną pielgrzymkę do Iraku

Franciszek, jako pierwszy papież w historii, przybył do Iraku. To pierwsza zagraniczna pielgrzymka Ojca Świętego od wybuchu pandemii COVID-19.

Aktualizacja: 05.03.2021 12:39 Publikacja: 05.03.2021 12:26

adm

Samolot z papieżem Franciszkiem, jego współpracownikami i 75 reprezentantami mediów z całego świata, wylądował już na międzynarodowym lotnisku w Bagdadzie. Ojca Świętego przywitał premier Iraku Mustafa al-Kadhimi.

Oficjalna ceremonia powitania papieża odbędzie się w Pałacu Prezydenckim w Bagdadzie, gdzie Ojca Świętego przyjmie z wizytą prezydent Iraku Barham Salih. Franciszek spotka się tam także z przedstawicielami władz, społeczeństwa obywatelskiego, świata kultury, biznesu oraz korpusu dyplomatycznego. Papież wygłosić ma w pałacu swoje pierwsze przemówienie podczas pielgrzymki.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Materiał Promocyjny
Ubezpieczenie domu szyte na miarę – co warto do niego dodać?
Wydarzenia
Zrobiłem to dla żołnierzy
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Materiał Promocyjny
Garden Point – Twój klucz do wymarzonego ogrodu
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Wydarzenia
Czy Unia Europejska jest gotowa na prezydenturę Trumpa?
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama