Reklama

„Transformacja i rozwój. Teoria i polityka gospodarcza”, Stanisław Gomułk

Dobra polityka gospodarcza musi opierać się na solidnych fundamentach, a jednym z najważniejszych składników tych fundamentów jest teoria wzrostu gospodarczego.

Aktualizacja: 20.06.2016 22:38 Publikacja: 20.06.2016 21:06

„Transformacja i rozwój. Teoria i polityka gospodarcza”, Stanisław Gomułka PWN

„Transformacja i rozwój. Teoria i polityka gospodarcza”, Stanisław Gomułka PWN

Foto: Rzeczpospolita

Tego właśnie dotyczy pierwsza część książki prof. Stanisława Gomułki, wykładowcy na wielu uczelniach świata, byłego doradcy MFW i kolejnych polskich rządów. Książka zawiera główne problemy gospodarcze Polski po 25 latach transformacji. Profesor proponuje konkretną politykę gospodarczą na najbliższe lata oraz przedstawia potrzebne reformy gospodarcze. Omawia także perspektywy dla strefy euro w długim i krótkim okresie. Ta ostatnia sprawa dyskutowana jest obecnie zarówno w Unii, jak i w Polsce. W książce znajdziemy także rozmowy z profesorem Gomułką prowadzone przez ekonomistę prof. Tadeusza Kowalika i Jana Krzysztofa Bieleckiego, premiera RP w roku 1991.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Wydarzenia Gospodarcze
Od taksówkarza Yellow Cab do komisarza transportu Nowego Jorku: Ydanis Rodriguez wystąpi w Katowicach na KNM 2025
Wydarzenia Gospodarcze
Siła budownictwa w polskiej gospodarce
Wydarzenia Gospodarcze
Szukajmy przyczyn, nie skutków. Kiedy profilaktyka wkracza na pierwszy plan?
Wydarzenia Gospodarcze
Rola uczelni w rozwoju AI dla strategicznych potrzeb państwa
Wydarzenia Gospodarcze
Kosmos jako narzędzie bezpieczeństwa i odporności systemowej
Reklama
Reklama