Wnioski od przedsiębiorców w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia (PO PW) kierowanym do pięciu wschodnich województw (lubelskie, podlaskie, podkarpackie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie) będzie przyjmować Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Małe i średnie przedsiębiorstwa z makroregionu będą mogły ubiegać się o dotacje na wzornictwo przemysłowe. Jak tłumaczy Izabela Wójtowicz, dyrektor Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w PARP projekty w zakresie wykorzystania procesów wzorniczych są podzielone na dwa etapy. Pierwszy to przeprowadzenie audytu wzorniczego, a drugi to wdrożenie strategii wzorniczej.

Aktualnie, aż do 31 maja 2018 r., PARP przyjmuje wnioski dotyczące wdrożenia strategii wzorniczej. Na ten cel przedsiębiorca może pozyskać nawet 3 mln zł przy poziomie dofinansowania do 70 proc. Z kolei właśnie 13 września br. ruszy kolejny nabór na I etap czyli audyt wzorniczy. Pozwala on zdiagnozować sytuację w firmie i opracować nową strategię wzorniczą zawierającą rekomendację dalszych działań. Na tym etapie można otrzymać do 100 tys. zł przy poziomie dofinansowania do 85 proc. Nabór ten potrwa do 15 listopada br.

Więcej o działaniu wzór na konkurencję w rozmowie wideo z Izabelą Wójtowicz, dyrektor Departamentu Wdrożeń Innowacji w Przedsiębiorstwach w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na www.funduszeue2017.rp.pl oraz w artykule z cyklu „Rzecz o funduszach UE " w „Rzeczpospolitej" z 8 września 2017 r. (grzbiet „Dobra Firma" str. F3).

Aktualne harmonogramy konkursów na fundusze europejskie, w tym także z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, są dostępne na stronie internetowej.