Transakcja została zrealizowania 30 grudnia 2019 r w wyniku rozliczenia zaproszenia do składania ofert sprzedaży akcji Asseco Poland ogłoszonego przez Cyfrowy Polsat 18 grudnia 2019 r. Wartość transakcji wyniosła około 1,2 mld PLN.

Za całościowe doradztwo prawne odpowiadał Partner Lokalny Daniel Kaczorowski, wspierany przez Senior Associate Marka Kłeczka. Za aspekty związane z prawem konkurencji odpowiada Partner Robert Gago, szef praktyki prawa konkurencji.

Grupa Polsat to największa grupa medialno-telekomunikacyjna w Polsce posiadająca 5,7 mln klientów kontraktowych i świadcząca 17 mln usług: telefonii komórkowej, płatnej telewizji i dostępu do Internetu. W skład Grupy Polsat wchodzą m.in.: Cyfrowy Polsat, Polkomtel, Telewizja Polsat, Netia oraz IPLA.

W ostatnim czasie prawnicy warszawskiego biura kancelarii Greenberg Traurig reprezentowali Cyfrowy Polsat S.A. w związku z negocjacjami i zawarciem z Discovery Communications Europe Limited oraz TVN S.A. umowy joint-venture dotyczącej realizacji wspólnego przedsięwzięcia obejmującego uruchomienie platformy streamingowej OTT oraz w związku z pozyskaniem nowatorskiego finansowania w postaci dodatkowego kredytu w wysokości 1 mld PLN.