Polska transakcja dotyczy aktywów spółki Europoles Sp. z o.o. w upadłości, której główny zakład w miejscowości Krągola koło Konina został sprzedany przez syndyka za kwotę 50 169 501,94 zł.

Portugalska spółka Metalogalva specjalizuje się w projektowaniu i wytwarzaniu konstrukcji metalowych i działa globalnie w różnorakich branżach, w tym telekomunikacyjnej, drogowej, kolejowej oraz energetyki odnawialnej.

Europoles jest wiodącym europejskim producentem masztów oświetleniowych na potrzeby transportu zbiorowego i branży energetycznej, działa na rynku od ponad 120 lat. Pozostałe przedsiębiorstwa Europoles znajdują się w Niemczech.

W toku transakcji warszawskiemu zespołowi Squire Patton Boggs przewodził senior partner Peter Święcicki, a wspierali go partner Marcin Wnukowski oraz of counsel Michał Smolny.

Kancelaria Campos Ferreira, Sá Carneiro CS ASSOCIADOS była głównym doradcą konsorcjum w Portugalii, zaś w kwestiach prawa niemieckiego i dokumentacji doradzała kancelaria Herbert Smith Freehills LLP. Spółce Metalogalva w Polsce doradzała kancelaria PwC Legal Żelaźnicki sp.k., w Portugalii – TELLES Advogados, a w Niemczech – PwC Legal.