Jako doświadczony prawnik z 10-letnim stażem w praktykach korporacyjnych, Jan Grochowicz kompleksowo doradza klientom krajowym i międzynarodowym w kwestiach związanych z transakcjami M&A oraz private equity. Ściśle współpracował z funduszami private equity w Polsce i w regionie CEE przy licznych inwestycjach. Reprezentował również klientów korporacyjnych z takich sektorów, jak ubezpieczenia, energetyka, budownictwo oraz produkcja, a także szeroko pojęte fintech i usługi finansowe, w których ma również doświadczenie jako prawnik wewnętrzny, zdobyte podczas pracy dla jednego z wiodących europejskich banków.

Do jego szczególnych osiągnięć zawodowych zalicza się doradztwo państwowemu bankowi przy sprzedaży towarzystwa funduszy inwestycyjnych oraz funduszu inwestycyjnego, doradztwo funduszowi private equity przy przejęciu spółki z sektora e-płatności w Polsce, reprezentowanie wiodącej globalnej grupy ubezpieczeniowej przy transgranicznej fuzji spółek zależnych w Polsce, Niemczech i Zjednoczonym Królestwie, a także reprezentowanie wiodącej grupy z sektora wydobycia ropy i gazu przy transgranicznej fuzji z duńską spółką zależną.

Mec. Grochowicz jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, posiada również dyplom Centrum Prawa Amerykańskiego, Uniwersytetu Florydy oraz Brytyjskiego Centrum Angielskich i Europejskich Studiów Prawniczych Uniwersytetu Cambridge.

- Nasze zaangażowanie w transakcje transgraniczne i inwestycje private equity jest coraz większe i ciągle powiększamy nasz zespół - powiedział prof. Eligiusz Krześniak, partner zarządzający warszawskiego biura Squire Patton Boggs. - Jan z pewnością wniesie bardzo dużo do naszego utalentowanego zespołu. Jest uzdolnionym i dynamicznym prawnikiem korporacyjnym z obszernym doświadczeniem w branżach istotnych dla naszych krajowych i międzynarodowych klientów.