Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek umożliwi firmie kurierskiej wsparcie przedsiębiorstw z południowej Polski w dotarciu do klientów w pozostałych regionach Polski, Europie i poza granicami. - Polska jest dla UPS ważnym rynkiem. W I kwartale tego roku osiągnęliśmy wzrost eksportu o ponad 20 proc. - mówi Pavel Adamovsky, dyrektor generalny UPS Polska.

Nowe centrum ma pow. 11 tys. m kw. Wyposażone jest w nowoczesny system taśm transportowych, które umożliwiają sort nawet 6 tys. paczek na godzinę. Wewnątrz obiektu znajdują się miejsca parkingowe dla 170 samochodów kurierskich. W nowym centrum zatrudnionych będzie ponad 110 osób. Inwestycja w Mysłowicach zastąpi sortownię zlokalizowaną w Katowicach. Mysłowice zostały wybrane przez UPS ze względu na usytuowanie w pobliżu wielu centrów biznesowych obsługujących firmy na terenie całego kraju oraz lotniska w Katowicach, gdzie UPS zainwestował w zwiększenie pojemności lotniczego cargo.

Od 3 kwietnia ruch powietrzny między Katowicami a lotniczym centrum logistycznym firmy UPS w Kolonii jest realizowany samolotem Boeing 737-300 obsługiwanym przez linie lotnicze ASL Airlines. Ma on o 25 proc. większą pojemność niż wykorzystywane dotąd dwa samoloty turbośmigłowe ATR. To część wdrażanego przez UPS w Europie programu inwestycyjnego o wartości 2 mld dol.