Przez ostatnie 20 lat był partnerem w Bain & Company, firmie konsultingowej. Odpowiadał m.in. za duże transformacje i projekty poprawy operacyjnej w wielu regionach Europy i Ameryki. Javier Calleja ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym na Uniwersytecie w Bilbao (Hiszpania) oraz posiada tytuł Master of Business Administration na INSEAD Business School we Francji. Javier Calleja ma 50 lat. Urodził się w Hiszpanii. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Calleja wdroży strategie? CAF i rozwinie ofertę elektromobilności – Mamy szczęście, że na czele firmy stanie osoba o tak dużym doświadczeniu – powiedział Josu Imaz, przewodniczący Rady Nadzorczej Solarisa.

- Jestem w pełni przekonany, że wykorzystując istniejącą silna? markę Solaris, dzięki wsparciu Grupy CAF i współpracy z całym zespołem Solarisa, będziemy z powodzeniem kontynuować? ścieżkę wzrostu naszej firmy – powiedział Javier Calleja, nowy prezes Solaris Bus & Coach S.A.

Dotychczasowy prezes i właściciel, Solange Olszewska, odeszła z firmy 4 września, po sprzedaży całości udziałów firmie CAF. Od 5 września większościowym właścicielem Solarisa jest hiszpański producent taboru kolejowego CAF, a 35 proc. ma Polski Fundusz Rozwoju.