Nowa wycena jest o 11 proc. większa od 4,75 mld, gdy w lipcu obie firmy lotnicze ogłaszały o planie zawiązania spółki j.v. Brazylijska firma liczy na pozyskanie 3 mld po zaksięgowaniu kosztów całej operacji. Inne warunki umowy pozostały bez zmiany. Nie było tylko jasne, czy jakakolwiek część nowej wyceny ma związek z długiem Embraera, w końcu września wynosił ok.4 mld dolarów.

Kierownictwo Embraera przedstawiło umowę do aprobaty rządowi, który ma prawo wetowania istotnych decyzji w tej firmie. Osoba związana z negocjacjami była jednak optymistą co do zatwierdzenia umowy. Nie było wiadomo, jak długo nowy rząd będzie podejmować decyzję, ale prezydent-elekt i jego ekipa wypowiadali się pochlebnie o tym związku.

Odrębnie Embraer ujawnił szczegóły spółki j.v. z  Boeingiem mającej promować jej zasadniczy samolot wojskowy znany jako KC-390. Embraer będzie mieć w tej operacji 51 proc. udziałów. Obie informacje wywołały wzrost akcji brazylijskiej firmy na giełdzie w Sao Paulo o ponad 5 proc., co daje 9 proc. od początku roku.