Nowe Scanie są wyposażone w silniki o mocy 320 KM i mogą być eksploatowane na trasie ponad 1 000 km. Pojazdy pojawiły się już na 9 połączeniach międzymiastowych przewoźnika: Warszawa – Piotrków Trybunalski – Wrocław, Płock – Kraków, Warszawa – Karpacz, Warszawa – Giżycko, Warszawa – Mrągowo, Gdańsk – Mrągowo, Gdańsk – Giżycko oraz Warszawa – Płock.

Główną zaletą autokarów jest przestronność. Szerokie odstępy między siedzeniami zapewniają dużo miejsca na nogi, autokary są także wyposażone w fotele z możliwością ich odchylenia. Większa przestrzeń sprawia, że rozłożone siedzenie nie wpływa na komfort jazdy osoby z kolejnego rzędu.

Pojazdy są klimatyzowane oraz posiadają system indywidualnej regulacji nawiewu. Przewoźnik zainstalował w nich gniazdka elektryczne oraz udostępnił dostęp do sieci Wi-Fi. Autobusy zostały zmodyfikowane pod katem osób starszych i posiadają specjalną windę oraz miejsce dla pasażera, dzięki któremu nie trzeba rezygnować z wózka podczas przejazdu. Pozwala to także na samodzielną podróż.

Mobilis Group to firma działająca na polskim rynku od 25 lat. Jej flota liczy przeszło 1,5 tys. autobusów przeznaczonych do obsługi komunikacji miejskiej oraz dalekobieżnej. W jej skład wchodzą pojazdy Solarisa, Iveco, Autosana, Mercedesa, Volvo, Scaniaii i MAN-a. Firma obsługuje miejskie linie autobusowe w Warszawie, Krakowie, Mławie, Mrągowie i Bartoszycach. Miesięcznie jej pojazdy przewożą ponad 600 tysięcy pasażerów przejeżdżając około 4,5 miliona kilometrów.

Mobilis działa także w Holandii, gdzie jest właścicielem holenderskiej spółki EBS Transportation BV, która wozi pasażerów z regionu Waterland do centrum Amsterdamu.. Natomiast 100-procentowym właścicielem Mobilisa jest firma Egged, największy przewoźnik autobusowy w Izraelu oraz jeden z największych przewoźników pasażerskich na świecie.