Brawn GP. Mistrzostwo świata za jednego funta

Tytuły od 14 lat zdobywają wyłącznie Red Bull i Mercedes. Ostatnim mistrzem spoza tego grona był zespół Brawn GP. Sensacyjną opowieść o tamtym sezonie serialem przypomina dziś Disney+.

Koniec szantażu Rosji. Nowe źródło taniego i ekologicznego paliwa jądrowego

Chińscy naukowcy opracowali nową metodę pozyskiwania uranu z wody morskiej, gdzie znajduje się go aż 4,5 mld ton. To może być ratunek dla wielu krajów w związku z ograniczeniem eksportu uranu przez Rosję.

Odchodzi symbol amerykańskiej motoryzacji. 70-lat dziedzictwa sedanów muscle car

Z fabryki Brampton w Ontario wyjechał ostatni Chrysler 300C, co stanowi kulminację prawie 70-letniego dziedzictwa sedanów typu muscle car.

NBA. Los Angeles Lakers wygrali turniej, LeBron James z kolejnym trofeum

Koszykarze Los Angeles Lakers wygrali inauguracyjną edycję nowego turnieju w NBA, pokonując w finale 123:109 Indiana Pacers. Najlepszym zawodnikiem imprezy został LeBron James.

Producenci filmów powalczą o większe wsparcie państwa

75 proc. producentów filmów w Polsce uważa, że bez programu zachęt przynajmniej część ich projektów nie ruszyłaby – wynika z raportu Olsberg SPI o sektorze. Badawcza firma uważa, że wsparcie jest zbyt małe.

Wyższe limity i nowe możliwości dla oszczędności emerytalnych

Ten rok znów może być w branży maklerskiej rekordowy, jeśli chodzi o nowe IKE. Nowe możliwości, za sprawą BM PKO BP, otworzyły się także przed IKZE.

Nauczyciele kupują też laptopy Apple

Bon dla nauczycieli na zakup laptopa podbił sprzedaż sklepów iDream, oferujące sprzęt amerykańskiego dostawcy.

Zielone światło dla budowy małego atomu. Zgoda rządu w cieniu wątpliwości ABW

Mały atom ma zapewnić tańszy prąd. Korzyści te podkreśla w rozmowie z nami kontrolujący Synthos Michał Sołowow. Jego projekt uzyskał tzw. decyzję zasadniczą, mimo że uwagi do SMR miała ABW.

Polacy zmarnują mniej żywności w święta? Tradycja w odwrocie

Aż 63 proc. z nas przyznaje, że kupuje więcej jedzenia, niż jest to potrzebne na trzy dni świąt. To może się jednak zmienić.

Spółki coraz chętniej i więcej inwestują w przerób odpadów

Perspektywy dalszego rozwoju branży cały czas są dobre, czemu sprzyjają m.in. nowe regulacje oraz rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa.

Dzięki HSW eksport polskiej broni wystrzelił

Państwowe fabryki broni skupione w PGZ zarobią w tym roku niemal 1,8 mld zł na eksporcie uzbrojenia. To rekord.

Mało różnorodne władze czołowych firm giełdowych

Prawie 53-letni mężczyzna, z wykształcenia ekonomista, finansista albo prawnik – to obraz statystycznego członka władz największych spółek tworzących indeks WIG20.

Joanna Scheuring-Wielgus ma być wiceministrą kultury i sztuki

Joanna Scheuring-Wielgus, socjolożka, menedżerka kultury, ma być z ramienia Lewicy jedną z koalicyjnych zastępczyń Bartłomieja Sienkiewicza, przyszłego ministra kultury w gabinecie Donalda Tuska.

Nie żyje słynna Pani Chmurka. Elżbieta Sommer przez niemal 50 lat była prezenterką pogody

W wieku 87 lat zmarła Elżbieta Sommer. Przez niemal pół wieku przedstawiała prognozę pogody w Telewizji Polskiej.

Inflacja wciąż rośnie. Mniej gwałtownie, ale dalej zauważalnie

Wskaźnik inflacji w listopadzie wynosił w Polsce 6,5 proc w perspektywie rok do roku z 6,6 proc. w październiku. Jednak w ujęciu miesięcznym notujemy wzrost o 0,7 proc., czyli najwięcej od kwietnia.

Od tego lata zamiast papieru elektroniczny list

Przedsiębiorcy już przygotowują się do wdrożenia elektronicznych listów przewozowych. Zainteresowanie eCMR jest masowe.

Jerzy Surdykowski: Dzieci z Palestyny i Izraela, którym Hamas ukradł dzieciństwo

To Palestyńczycy z Hamasu rozniecili ten konflikt, przedzierając się do Izraela, zabijając i biorąc zakładników. Przeciwko komu więc należałoby protestować, kogo nazywać zbrodniarzem?

Płatności w biznesie powinny być terminowe, ale i uwzględniać specyfikę branż

Parlament Europejski pracuje już nad rozporządzeniem dotyczącym opóźnień w płatnościach, które są przez małe i średnie firmy uznawane za jedną z największych przeszkód w prowadzeniu działalności. Projekt przedłożyła Komisja Europejska.