Tag:

Przemysł obronny

Polska nie planuje przekazania zestawów Patriot dla Ukrainy

Z informacji, które uzyskaliśmy z resortu obrony wynika, że na razie nie ma zatem mowy o przekazaniu Ukrainie polskich zestawów Patriot. Ale czy nasz kraj powinien objąć obroną powietrzną przygraniczne terytorium Ukrainy i strzelać do rosyjskich rakiet lecących w naszym kierunku?

Marek Kozubal: Antyrakietowa kopuła europejska, czyli nie tylko niemiecka

Europejska tarcza antyrakietowa stała się elementem politycznej młócki, a przecież bezpieczeństwo państwa miało być z niej wyłączone.

Sondaż: Polacy nie boją się wojny

Polacy nie obawiają się, że wojna, która toczy się w Ukrainie, przeniesie się do naszego kraju. W ciągu dwóch lat poczucie bezpieczeństwa się poprawiło.

Łatwiej o kredyty z EBI na obronność

Europejski Bank Inwestycyjny złagodzi kryteria przyznawania kredytów na projekty podwójnego przeznaczenia, cywilne i wojskowe, aby zwiększyć finansowanie inwestycji w obronę krajów UE.

Burzowe chmury nad Mariuszem Błaszczakiem. Wniosek do prokuratury

Do 26 kwietnia Służba Kontrwywiadu Wojskowego wyśle do prokuratury wniosek w sprawie ujawnienia w czasie kampanii wyborczej przez Mariusza Błaszczaka fragmentu planu użycia sił zbrojnych „Warta”.

Amerykanie przerzucają wojsko do Europy. Ruszyły ćwiczenia Defender-24

Z USA płynie ciężki sprzęt do Europy, przerzucani są też żołnierze. Wojska amerykańskie ćwiczą scenariusz kolektywnej obrony, także w Polsce.

Zmienia się nadzór nad WOT. Terytorialsi będą gotowi do walki

14 sierpnia w Zegrzu Wojska Obrony Terytorialnej osiągną pełne zdolności bojowe i przejdą pod nadzór Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Co wojsko testuje na granicy? Nowe rozwiązanie polskich podchorążych

Podchorążowie Wojskowej Akademii Technicznej opracowali aplikację, która wspiera działania żołnierzy wojska polskiego na granicy z Białorusią.

Norwegia zwiększa budżet na amię. Chce być gotowa na atak Rosji

Norwegia planuje zwiększyć swoje wydatki wojskowe o łączną kwotę 600 miliardów koron (56 miliardów dolarów) do 2036 roku, aby wzmocnić obronę przed Rosją i innymi wyzwaniami dla bezpieczeństwa- oznajmił rząd tego państwa członkowskiego NATO.

Do czego jest nam potrzebna bomba atomowa?

Udział Polski w natowskim programie „Nuclear Sharing” może być odpowiedzią na rosyjską doktrynę nuklearnej deeskalacji.