Tag:

Instytut Pamięci Narodowej

Powiązane

Organizacje

Czy dane tajnych współpracowników SB można publikować w internecie? Jest wyrok

Dane osoby, którą Instytut Pamięci Narodowej uznał za byłego tajnego agenta SB, nie mogą być dowolnie publikowane w internecie - wynika z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego. Takie działanie wykluczać mogą przepisy RODO i zapisy konstytucji.

Śledczy bada zbrodnię wojenną Wehrmachtu w Łaskarzewie

Pion śledczy IPN w Lublinie bada okoliczności zabójstwa z 17 września 1939 roku dokonanego na Polakach i Żydach w Łaskarzewie na Mazowszu. Sprawcami zbrodni są żołnierze niemieccy.

Kto mordował Żydów w miejscowości Tuczyn

Pion śledczy IPN w Lublinie bada okoliczności zbrodni dokonanych przez niemieckich i ukraińskich policjantów w miejscowości Tuczyn w czasie II wojny światowej. Ofiarami byli Żydzi.

Były wojskowy sędzia skazany za mord sądowy pilota

Były sędzia Sądu Wojsk Lotniczych w Warszawie został skazany za udział w sądowym zabójstwie oficera wojsk lotniczych, który próbował uciec samolotem na Zachód.

Były sędzia skazany na 5 lat więzienia za udział w sądowym zabójstwie

Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie skazał na 5 lat więzienia Bogdana Jana D. – byłego sędziego Sądu Wojsk Lotniczych w Warszawie za wydanie wyroku orzekającego karę śmierci wobec podporucznika wojsk lotniczych Edwarda P.

Tajemnice lotniska w Chojnie. IPN zbada zbrodnie na więźniarkach

Prokurator zbada okolice dawnego lotniska niemieckiego, potem sowieckiego w Chojnie na Pomorzu Zachodnim. W czasie wojny przebywały tam kobiety deportowane z Warszawy po powstaniu.

Ruszył proces zabójcy ze Stasi, którzy zabił Polaka

Przed berlińskim sądem rozpoczął się proces byłego oficera służby bezpieczeństwa NRD Stasi oskarżonego o zabójstwo obywatela polskiego.

Estera Flieger: „Biała odwaga” IPN. Dlaczego prawica nigdy nie zrobi dobrego filmu historycznego

Śledząc dyskusję wywołaną filmem „Biała odwaga”, łatwo zrozumieć, dlaczego prawica nigdy nie zrobi dobrego filmu historycznego.

Tajemnice miejsca kaźni Polaków w Alzacji

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zbrodni popełnionych na Polakach w niemieckim obozie koncentracyjnym Natzweiler-Struthof oraz jego podobozach zlokalizowanych na terenie III Rzeszy.

IPN wraca do śledztwa w sprawie zabójstwa w lesie Rząśnik

Pion śledczy IPN w Białymstoku po ponad dziesięciu latach wznowił śledztwo w sprawie mordu dokonanego przez Niemców na około 1500 Żydach. Doszło do niego w lesie Rząśnik koło Zambrowa.