Wedle tego źródła wciąż trwają walki między policją, a studentami w kampusie Uniwersytetu al-Azhar.

Jest to najważniejszy ośrodek teologiczny islamu sunnickiego, który od kilku miesięcy znajduje się w centrum antyrządowych protestów.

Zginął 19-letni student - podaje AFP. Agencja informuje również, że podpalono budynki wydziału handlu oraz rolnictwa.

Według państwowej egipskiej telewizji "studenci terroryści" zostali odparci przez służby bezpieczeństwa z gmachu wydziału rolnictwa, ale nim strażacy zdołali go ugasić, ogień strawił dwie kondygnacje budynku.

MSW podało, że na przedmieściach stolicy funkcjonariusze rozproszyli dwa pochody protestacyjne zmierzające na uniwersytet. Rzecznik ministerstwa Hany Abdel Latif oskarżył protestujących o używanie broni palnej i bomb zapalających.

W piątek w walkach z policją zginęły trzy osoby.18-letni zwolennik Bractwa został zastrzelony podczas starć w mieście Damietta w delcie Nilu. Inny mężczyzna zginął w położonym w środkowej części kraju mieście Minja, które jest bastionem islamistów. Kolejna osoba poniosła śmierć w Kairze. Do starć doszło również w Ismailii nad Kanałem Sueskim, gdzie słychać było odgłosy wystrzałów z broni palnej. Demonstranci obrzucali policję kamieniami i petardami.

Nowe egipskie władze zwalczają Bractwo od lipca, gdy armia odsunęła od władzy wywodzącego się z tego ugrupowania prezydenta Mohameda Mursiego. W środę ogłoszono, że ruch jest organizacją terrorystyczną. Dzień wcześniej doszło do zamachu, w którym zginęło 16 osób.

Jednocześnie w różnych częściach kraju aresztowano 265 osób, w tym co najmniej 28 kobiet. Według MSW podjęto już działania służące temu, by wymiar sprawiedliwości zajął się zatrzymanymi zgodnie z decyzją o uznaniu ruchu za organizację terrorystyczną.Zgodnie z nią przedstawicielom Bractwa grozi nawet kara śmierci, a uczestnikom protestów organizowanych przez ten ruch - do pięciu lat więzienia.