Eurosceptycy nie stracą dostępu do unijnych pieniędzy

Główne partie chciały pozbawić eurosceptyków dostępu do stanowisk i pieniędzy w Parlamencie Europejskim. Bez powodzenia.

Aktualizacja: 02.02.2019 14:15 Publikacja: 31.01.2019 17:24

Eurosceptycy nie stracą dostępu do unijnych pieniędzy

Foto: AFP

Pod koniec maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Sondaże wskazują, że partie eurosceptyczne i te nienależące do głównego nurtu zyskają. Prawdopodobnie nie aż tyle, żeby zablokować chadekom, socjalistom i liberałom władzę w UE. Ale wystarczająco, żeby uzyskać więcej stanowisk w PE i więcej pieniędzy.

Dlatego trzy wspomniane frakcje zaproponowały zmianę regulaminu Parlamentu dotyczącą organizowania grup politycznych. Nie udało im się.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1181
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1182
Świat
Meksykański żaglowiec uderzył w Most Brookliński
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1178
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1177