Respiratory miłości - Caritas prowadzi zbiórki

W ramach akcji „Zanurzeni w miłość" fundacja „SMS z Nieba" wraz z lokalnymi oddziałami Caritas prowadzi zbiórki pieniędzy na respiratory dla szpitali w Polsce.

Publikacja: 29.03.2020 10:44

Fundacja SMS z Nieba uzbierała pieniądze na sześć respiratorów. Dziś ruszyła zbiórka na siódme urząd

Fundacja SMS z Nieba uzbierała pieniądze na sześć respiratorów. Dziś ruszyła zbiórka na siódme urządzenie - dla szpitala w Radomiu.

Foto: Adobe Stock

Do tej pory uzbierano pieniądze na sześć urządzeń. Dziś ruszyła zbiórka na kolejne – dla szpitala w Radomiu.

Akcja rozpoczęła się tydzień temu w Koszalinie. Zbiórkę zainicjował miejscowy Caritas wspólnie z fundacją SMS z Nieba, znaną m.in. z organizacji rekolekcji na Stadionie Narodowym.

- Nie chcemy, aby w naszym kraju powtórzył się scenariusz włoski. Dlatego wszystkie ręce na pokład. Wielki Post, to czas, w którym zwracamy uwagę na jałmużnę. Zapraszamy więc, żeby włączyć się do naszej akcji - zachęcał ks. Tomasz Roda, dyrektor koszalińskiej Caritas.

Zaledwie po kilku godzinach zbiorki udało się zebrać kwotę ponad 100 tys. zł na pierwszy respirator dla Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie.

Każdego kolejnego dnia trwały zbiórki na kolejne urządzenia. Do tej pory zebrano pieniądze na respiratory dla szpitali nie tylko w Koszalinie, ale też Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Zespolonego Szpitala w Szczecinie, Specjalistycznego Szpitala im. dr. Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu, a także szpitale w Siedlcach, Lublinie i Bielsku Podlaskim.

- Dziś rano skończyliśmy zbiórkę na respirator dla Opoczna. Zbieramy na Radom. Zapraszamy do włączania się w zbiórkę. Bardzo ważne jest też promowanie zbiórki na swoich mediach społecznościowych - o co serdecznie prosimy i już z góry dziękujemy za wszelką pomoc – apelują organizatorzy akcji „Zanurzeni w miłości". Na respirator dla szpitala w Radomiu na razie zebrano nieco ponad 2 tys. zł

W akcje można włączyć się przez stronę www.zanurzeniwmilosci.pl i wpłacić pieniądze za pomocą szybkich płatności na zakup respiratora lub przelewem tradycyjnym na konto : 38 1090 1711 0000 0001 4276 4188, tytuł wpłaty: Darowizna na „respirator".

Zbiórki na takie urządzenia są organizowane także wielu regionach przez lokalne organizacje. Tak jest m.in. na Opolszczyźnie.

Tam pieniądze zbiera fundacja „Dobry Klik" na respirator w Kędzierzynie-Koźlu. Lecznica na czas epidemii został przekształcona w szpital zakaźny i to tam trafiają osoby z województwa opolskiego, które mają to nieszczęście i zarażają się koronawirusem. Obsługuje on zarówno dzieci, jak i dorosłych, u których stwierdzono chorobę.

- Nie ma pewności jak potoczy się epidemia w Polsce i ile osób będzie potrzebowało aparatury ratującej życie – tłumaczył Jacek Baranowski, prezes opolskiej Fundacji Dobry Klik w rozmowie z Nową Trybuną Opolską.

Dodał, że fundacja nie chce czekać z założonymi rękami i po konsultacji ze szpitalem ustaliła, że najlepszym rozwiązaniem byłby zakup dodatkowego respiratora, bo taki sprzęt może okazać się dla chorego na wagę życia.

Wpłat można dokonywać przez stronę dobrazbiorka.pl/koronwiurs. Przez dwa dni zebrano nieco ponad 6 tys. zł. - W przypadku gdy uzyskana kwota będzie mniejsza/większa środki ze zbiórki i tak trafią do szpitala – zapowiada fundacja.

Społeczeństwo
Odeszła pozostając wierna sobie. Jaka naprawdę była prof. Jadwiga Staniszkis
Społeczeństwo
Zmarła Jadwiga Staniszkis
Społeczeństwo
W gospodarstwie znaleziono kilkadziesiąt martwych zwierząt. Zatrzymano 48-latka
Społeczeństwo
W samolot PLL LOT uderzył piorun
Społeczeństwo
Pietrzak mówił o barakach Auschwitz dla migrantów. Świrski: Wolność słowa, miał prawo