Na profilu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej na Facebooku czytamy, że Szczepaniak, który m.in. "pełnił funkcję trenera kadry Południe w ramach projektu Kadr Regionów zmarł nagle, na boisku, wspierając szczytną ideę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy".

Związek przekazał rodzinie oraz "całej społeczności Akademii Piłkarskiej Ostrzeszów" wyrazy współczucia "w imieniu środowiska wielkopolskiej piłki".

Akademia Piłkarska Ostrzeszów poinformowała, że w związku z tragiczną śmiercią 46-latka zaplanowane półkolonie zostały odwołane.

Szczepaniak zmarł po zasłabnięciu na boisku w trakcie meczu.

Maksymilian Ptak, burmistrz miasta Grabów nad Prosną, na swoim profilu na Facebooku wspominał Szczepaniaka, który w przeszłości był jego nauczycielem wychowania fizycznego.

"Dariusz był nie tylko moim nauczycielem wychowania fizycznego, kiedy jeszcze byłem uczniem Liceum Ogólnokształcącego w Ostrzeszowie, ale i trenerem najmłodszych mieszkańców Miasta i Gminy Grabów nad Prosną, gdzie prowadził zajęcia z piłki nożnej (...) To nie tak miało być..." - napisał. "Charakter i serce zostawiał na boisku jak mało kto. Był oddanym nauczycielem i dobrym kolegą. To olbrzymia strata dla całego środowiska piłkarskiego, ale i dla naszej społeczności" - dodał.