Dochodzenie dotyczy właściciela strony jaikwilcorona.nl. Jak podają holenderskie służby, śledztwo wykaże, czy mężczyzna rzeczywiście sprzedawał wirusa.

W związku z prowadzonymi działaniami, dostawca usług hostingowych zamknął stronę. Obecnie nadal nie wiadomo, czy strona nie była tylko żartem.

Czytaj więcej

Czechy. Obowiązkowe szczepienia dla seniorów 60+ i grup zawodowych

Za kwotę 33,50 euro można było kupić za pośrednictwem strony "zestaw korona", który gwarantował zakażenie koronawirusem. Według dostawcy, zestaw zawierał probówkę z płynem, wzbogaconym o koronawirusa, plus zapieczętowany test do sprawdzenia zakażenia.

Właściciel strony informował, że "wszystko, co było potrzebne do celowego zakażenia, można było łatwo i szybko dostarczyć do skrzynki na listy".

Służby podejrzewają, że właściciel strony chciał w ten sposób odpowiedzieć na obowiązującą w kraju politykę 2G. Aby otrzymać kod QR trzeba być zaszczepionym lub wyleczonym z COVID-19.