Jeszcze przez trzy sierpniowe weekendy można w nastrojowej scenerii Arkad Kubickiego oglądać spektakle teatralne lub posłuchać koncertów z muzyką z różnych epok. Wstęp wolny.

W sobotę (10 sierpnia o godz. 19) barokowe arcydzieło „Cztery pory roku” Antonia Vivaldiego wykona wybitna skrzypaczka Katarzyna Duda, laureatka wielu międzynarodowych konkursów, o której mówi się, że kunszt muzyczny łączy z wyjątkowym temperamentem scenicznym. Towarzyszyć jej będzie zespół utalentowanych młodych instrumentalistów.

Tego samego dnia w samo południe dzieciom i ich rodzicom polecamy spektakl „Cmok. Smok” Warszawskiego Teatru Scena 96, odwołujący się do popularnej legendy o smoku wawelskim. Postacie w stylu komedii dell'arte, barwne kostiumy, żywiołowa gra aktorska i dynamiczna akcja najmłodszym widzą powinny się spodobać. Za tydzień (17 sierpnia) z kolei aktorzy łódzkiego Teatru Łątka wcielą się w role wędrownych trubadurów w spektaklu „Baśń o dwóch braciach” według braci Grimm.

Wielkie lalki obok aktorów pojawią się także w „Weselu” - widowisku dla dorosłych warszawskiego Teatru Makata. (16 sierpnia) Intrygujący spektakl zainspirowały badania zwyczajów, przeprowadzone przez Stowarzyszenie Teatr Makata i zespół Swoją Drogą w różnych regionach Polski, Ukrainy oraz Słowacji. Inscenizacja nie ogranicza się do prostej rekonstrukcji weselnego obrzędu, ale jest uniwersalną metaforą współczesnego świata.

Natomiast muzyczną atrakcją będzie festiwalowy wieczór jazzu (17 sierpnia) z koncertem charyzmatycznej wokalistki Beaty Przybytek o niezwykłym soulowym głosie. Artystka zaprezentuje utwory ze swej ostatniej, świetnie przyjętej płyty „Today girls don't cry” które odwołują się do różnych stylistyk: bluesa, jazzu, soulu, R’n’B, funku, muzyki latynoskiej, gospel

Finałowy weekend (23-24 sierpnia) także połączy różne gatunki. Sopocki Teatr Tańca pokaże spektakl „Wszystko, co widać. OHIO”, oparty na tekstach Samuela Becketta. Będzie to opowieść o dezintegracji, absurdach życia, marzeniach, miłości i śmierci.

Orkiestra Warsaw Camerata pod batutą Pawła Kosa-Nowickiego zaprasza na „Wieczór z Mozartem”. W koncercie wystąpi też wybitny pianista Paweł Kowalski, jeden z najbardziej wszechstronnych polskich muzyków.

Dyrygent Paweł Kos-Nowicki i orkiestra Warsaw Camerata zachęca również do udziału w edukacyjnym spotkaniu „Arkady Dzieciom: Dzień dobry, muzyko!” w klimacie koncertów promenadowych.