Basia Bańda urodziła się w 1980 w Zielonej Górze. Ukończyła malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu (2006), w pracowni prof. Jarosława Kozłowskiego.

Jest pierwszą kobietą uhonorowaną nagrodą "Arteonu", którą w kwietniu 2009 przyznano po raz dziesiąty. Jest też najmłodszą spośród wyróżnionych dotychczas twórców.

Czytaj więcej [link=http://kompasmlodejsztuki.pl/artists/280]Kompas Młodej Sztuki[/link]

[link=http://basiabanda.pl/inne.php5]basiabanda.pl[/link]

[b]Twórcy Rankingu Kompasu Młodej Sztuki o metodach wyboru artystów:[/b]

* Poprosiliśmy szefów i właścicieli galerii komercyjnych i niekomercyjnych, czyli wysokiej klasy profesjonalistów (krytyków sztuki, cenionych kuratorów, artystów), żeby wskazali pięciu twórców, którzy ich zdaniem powinni odnieść sukces i zająć trwałe miejsce w życiu artystycznym. Jedynym ograniczeniem był wiek artysty – maksymalnie do 35. roku życia. W głosowaniu brały udział tylko galerie.

* Twórca wymieniony przez galerię na pierwszym miejscu otrzymywał 5 punktów, na drugim miejscu – 4 punkty itd., aż do piątego miejsca z 1 punktem.

* Nieliczne galerie przysłały mniej niż pięć nazwisk. Kilku zgłoszonych artystów urodziło się w 1972 roku lub wcześniej i tych nie uwzględniliśmy.

* Punkty zliczyliśmy automatycznie.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

[i]Kama Zboralska, Piotr Cegłowski [/i]

Czytaj więcej - [link=http://www.kompasmlodejsztuki.pl/about]Każdy mistrz najpierw dobrze się zapowiadał[/link]