To próba spojrzenia na miasto nie z perspektywy osoby w pośpiechu szukającej sklepu czy muzeum, lecz – tak jak ja – spokojnie przyglądającej się formom literniczym – mówi autor wystawy „Typespotting. Warszawa”.

W siedzibie fundacji Bęc Zmiana można zobaczyć fotografie napisów ze stołecznych ulic. A to tylko cześć z około 100 zdjęć, które znalazły się w towarzyszącej prezentacji książce (można ją kupić przez cały czas trwania ekspozycji).

[srodtytul]Inne spojrzenie[/srodtytul]

Frankowski, który na co dzień zajmuje się projektowaniem m.in. krojów pisma, zabiera swoich gości na wirtualny spacer po mieście. Wiedzie on szlakiem napisów umieszczanych na tablicach, murach, dachach.

– Są wszędzie. Można je znaleźć nawet na kratkach od wodociągów – mówi Frankowski.

Zwykle albo informują, albo pełnią funkcję dekoracyjną. Jak podkreśla autor, różnorodne przykłady można znaleźć m.in. na Starym Mieście i Trakcie Królewskim.

[link=http://www.zw.com.pl/artykul/538808_Warszawski-spacer-po-literach.html]Czytaj więcej w Życiu Warszawy[/link]

[i]Typespotting. Warszawa – Bęc Zmiana, ul. Mokotowska 6, 30 listopada – 31 grudnia, wernisaż: godz. 19, wstęp wolny[/i]