W wywiadzie dla portugalskiego kanału telewizyjnego CMTV, Wolters powiedział, że detektywi uważają, że znaleźli "pewne fakty, pewne nowe dowody", - Jesteśmy pewni, że on (Brueckner) jest mordercą Madeleine McCann - powiedział prokurator.

Skazany za znęcanie się nad dziećmi i handel narkotykami Christian Brueckner, który przebywa za kratkami w Niemczech za gwałt na kobiecie w tym samym rejonie Algarve w Portugalii, gdzie Madeleine zaginęła w 2007 roku, został zidentyfikowany jako oficjalny podejrzany w zeszłym miesiącu.

Czytaj więcej

Portugalska prokuratura oficjalnie wskazała podejrzanego ws. zaginęcia Madeleine McCann

Był to pierwszy raz, kiedy portugalski prokurator wskazał podejrzanego w tej sprawie od czasu, gdy Kate i Gerry McCann, rodzice Madeleine, zostali uznani za podejrzanych w 2007 roku. Później zostali oczyszczeni z zarzutów.

45-letni Brueckner zaprzeczył, by był zamieszany w zaginięcie Madeleine z jej sypialni podczas rodzinnych wakacji.

Pojawiły się doniesienia, że dowody związane z Madeleine zostały znalezione w kamperze, z którego Brueckner korzystał w czasie jej zaginięcia. Dziennikarz CMTV zapytał Woltersa, czy zaprzecza tym spekulacjom, na co prokurator odpowiedział: "Nie chcę zaprzeczać".

Samochód kempingowy jest w posiadaniu niemieckiej policji od czerwca 2020 roku, kiedy władze zaczęły szukać informacji na temat Bruecknera.