Żywność premium w dobie inflacji

Konsumenci robią zakupy ostrożniej i patrzą na ceny. A jednak producenci żywności ekologicznej nie widzą kryzysu i chcą wzmacniać eksport, także do krajów azjatyckich.

Łańcuchy dostaw w centrum uwagi

Czy raportowanie ESG to zbliżające się wyzwanie tylko dla wielkich przedsiębiorstw? Nic bardziej mylnego. Do końca 2024 r. aż 37 tys. małych i średnich firm zostanie poproszonych o takie raporty przez dużych klientów.

Polacy chcą żyć zdrowiej!

Choroby układu krążenia, cukrzyca typu II oraz otyłość, to tylko niektóre następstwa nieprawidłowej diety. Czy na naszym społeczeństwie te zagrożenia robią wrażenie? Wydaje się, że tak i w naszej świadomości coś się zmienia.

Firmy spożywcze o inflacji mówią niechętnie, odpowiedzią jest eksport

Choć patriotyzm konsumencki deklarujemy rekordowy, to zakupy ograniczamy, bo ceny też są wysokie. Producenci szukają oszczędności.

Odporne kadry – konkurencyjna firma

Kluczem do sukcesu organizacji w dobie kryzysu jest troska o zdrowie psychiczne zatrudnionych.

Pracodawcom przybywa wyzwań

Pogorszenie koniunktury gospodarczej nie zmniejszyło niedoboru talentów, który mogą dodatkowo nasilać zmiany demograficzne. Zmieniają się też oczekiwania pracowników.

Dominika Maison: Dobre emocje w centrum

Galerie handlowe odgrywają szerszą rolę niż tylko miejsce zakupienia produktu – mówi prof. dr. hab Dominika Maison, kierowniczka Katedry Psychologii Biznesu i Innowacji Społecznych UW, właścicielka firmy badawczej Maison&Partners.

Wielotysięczna ulga w rachunkach

Usługi czasowej redukcji poboru mocy (DSR) pozwalają nie tylko uniknąć perturbacji w razie kłopotów systemu energetycznego, ale też przynoszą do kilkuset tysięcy złotych czystego zysku.

Konkurencyjność to optymalizacja wydatków

Tak trudnego okresu biznes nie doświadczał od wielu lat. Z rosnącymi rachunkami za prąd borykają się wszystkie firmy, nie tylko energochłonne. Ale są sposoby, by sobie z tym radzić.

Doświadczenia szyte na miarę

Doświadczenia i emocje towarzyszące zakupom są dziś ważnym wyróżnikiem nowoczesnych centrów handlowych. Przyjazne technologie i nastawienie na potrzeby i emocje klienta umożliwiają łączenie doświadczeń fizycznych z cyfrowymi.

Redukcja poboru mocy jest korzyścią

Dzięki redukcji poboru mocy (DSR) firmy mogą zarobić, operator sieci zyskuje stabilność w szczycie poboru, a gospodarka unika przerw w dostawie energii elektrycznej (blackoutów).

Bezpiecznik dla rozproszonych systemów energii

Usługi Demand Side Response (DSR) to ten element rynku energii, którego fizycznie nie widać, ale który może odegrać kluczową rolę w sprawnym działaniu systemu energetycznego.

DSR to też element bezpieczeństwa

Usługi interwencyjnej redukcji poboru w ciągu ostatnich miesięcy tylko zyskały na znaczeniu. Wraz z zawirowaniami na rynkach surowców i w geopolityce stają się jednym z najważniejszych bezpieczników systemu energetycznego.

Na usługach Demand Side Response można zarobić

Oferowane przez nas rozwiązanie DSR pozwala na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa krajowego systemu energetycznego w momentach krytycznego zapotrzebowania – mówi Jacek Misiejuk, prezes Enel X.

Polskie kryptoznaczki zadebiutowały na rynku

Poczta Polska wprowadziła do sprzedaży pierwsze w historii kryptoznaczki. To nie tylko nowa odsłona tradycyjnego hobby, ale też innowacje, takie jak pierwszy na świecie kryptoklaser.

Mimo setek lat działalności ciągle potrafimy zaskakiwać

Jesteśmy w czołówce europejskich narodowych operatorów, którzy zaangażowali się w projekt emisji kryptoznaczków. Wydają je m.in. Chorwaci, Austriacy czy Szwajcarzy – mówi Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

Ukraina odrodzi się na zielono

Rekonstrukcja gospodarki i infrastruktury naszego sąsiada ma się odbyć w duchu integracji z UE, decentralizacji i zrównoważonego rozwoju. W wykorzystaniu zielonych technologii i energii z OZE mogą pomóc polskie przedsiębiorstwa

Polska chce pomóc Ukrainie w odbudowie

Polski biznes zamierza zaangażować się w proces odbudowy gospodarki i infrastruktury sąsiada. Zachęca do tego rodzima administracja. Pytanie – kiedy i w jakiej formie może to nastąpić?