Polacy chcą żyć zdrowiej!

Choroby układu krążenia, cukrzyca typu II oraz otyłość, to tylko niektóre następstwa nieprawidłowej diety. Czy na naszym społeczeństwie te zagrożenia robią wrażenie? Wydaje się, że tak i w naszej świadomości coś się zmienia.

Publikacja: 19.05.2023 09:00

Cała oferta Żywca Zdroju jest niskokaloryczna lub pozbawiona kalorii

Cała oferta Żywca Zdroju jest niskokaloryczna lub pozbawiona kalorii

Foto: Żywiec Zdrój

Materiał partnera: Żywiec Zdrój

Nawyki żywieniowe Polaków ewoluują, ale jak pokazują statystyki, w tym temacie jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Optymistyczny jest fakt, że coraz częściej szukamy na sklepowych półkach zdrowych rozwiązań, zarówno w zakresie żywienia, jak i nawadniania.

Wyniki badań przeprowadzone przez Zymetrię* na zlecenie Centrum Analiz i Współpracy Żywność dla Przyszłości wskazują, że główną motywacją do zmian w nawykach żywieniowych u dorosłych jest chęć zdrowszego i bardziej wartościowego odżywiania (56 proc.). Wśród produktów postrzeganych jako niezdrowe najczęściej wymieniane są cukier i słodycze. Konsumenci coraz częściej wybierają artykuły bez kalorii, konserwantów, o krótkim składzie, które są wyposażone w dodatkowe funkcje.

Żywiec Zdrój – jedna ze spółek grupy Danone – od lat prowadzi działania edukacyjne na temat roli nawodnienia w diecie. Cała oferta Żywca Zdroju jest niskokaloryczna lub pozbawiona kalorii. W tym roku firma poszła o krok dalej i w 30-lecie swojego istnienia wypuściła produkt, jakiego na rynku jeszcze nie było! Producent na bazie dialogu z konsumentami i w odpowiedzi na ich potrzeby, stworzył Żywiec Zdrój Minerals+, czyli napój funkcjonalny, który bazuje na krystalicznej górskiej wodzie źródlanej wprost z natury połączonej z minerałami oraz witaminami z grupy B.

– Jako Żywiec Zdrój weszliśmy w całkiem nową dla nas kategorię, jaką są wody wysokozmineralizowane oraz napoje funkcjonalne. Jesteśmy pewni, że nie tylko stworzyliśmy produkt, jakiego poszukują nasi konsumenci, ale dostarczamy im jakościową innowację łączącą krystaliczną wodę wprost z natury z odpowiednią ilością minerałów i witamin – 1l Minerals+ to aż 75 proc. dziennego zapotrzebowania** na magnez, cynk i witaminy B3, B5, B6. Od początku naszego istnienia zależało nam na propagowaniu dbałości o zdrowie naszych konsumentów, nowość to kolejny krok w tym kierunku – mówi Elżbieta Olszewska, senior brand manager Żywiec Zdrój.

Żywiec Zdrój Minerals+ jest skierowany do wszystkich osób dbających o prawidłowy poziom minerałów, witamin oraz o nawodnienie organizmu. Napój nie zawiera sztucznych barwników, kalorii, cukru, słodzików ani konserwantów. Może służyć jako codzienne uzupełnienie diety oraz źródło nawodnienia organizmu każdej dorosłej osoby. Odpowiedni poziom minerałów i witamin jest ważny dla każdego z nas, a w szczególności dla osób aktywnych fizycznie, zapracowanych czy w sile wieku.

– Naszą misją jest, żeby dostarczać klientom produkty, które będą alternatywą dla słodzonych napojów. Cieszymy się, że Polacy coraz chętniej sięgają po zdrowe nawodnienie. To pokazuje, że podejmowane przez nas kroki i edukacja od najmłodszych lat (program „Mamo, tato, wolę wodę!”) mają głęboki sens. Zdajemy sobie sprawę, że część naszych odbiorców nie jest przekonanych do wody bez smaku. Dlatego dla nich mamy propozycje oparte na wodzie z górskich ujęć i naturalnych aromatach. Bez żadnych innych dodatków. Prosty skład, zero kalorii to nasz sposób na zdrowe nawodnienie organizmu – wylicza Elżbieta Olszewska.

Producent napojów butelkowanych Żywiec Zdrój ma w swojej ofercie szeroką ofertę. Zarówno pod względem smaku, jak i stopnia nagazowania. Faworytem klientów wśród wód jest klasyczna woda niegazowana, która pozwala na co dzień dbać o optymalny poziom nawodnienia i utrzymać prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jest ona odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

Osoby preferujące tzw. wody smakowe także znajdą coś dla siebie i co najważniejsze bez cukru, słodzików, konserwantów czy sztucznych aromatów, np. niegazowany Żywiec Zdrój Naturals czy Mocny Gaz i Nuta Smaku w różnych wariantach smakowych.

* Raport Talerz Przyszłości 2023 opracowany przez ekspertów powołanego przez DANONE Interdyscyplinarnego Centrum Analiz i Współpracy Żywność dla Przyszłości

** RWS – referencyjna wartość spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej (8400 kJ/2000 kcal). Ta butelka zawiera 4,8 porcji. Dla przeciętnej osoby dorosłej: cztery porcje (1l) pokrywają 75 proc. dziennej RWS witamin B3, B5, B6 oraz magnezu i cynku. Nie należy przekraczać dziennej RWS. Indywidualne zapotrzebowanie na składniki odżywcze może się różnić w zależności od wieku, płci i stanu fizjologicznego. Ważna jest zrównoważona dieta oraz zdrowy tryb życia.

Materiał partnera: Żywiec Zdrój

Materiał partnera: Żywiec Zdrój

Nawyki żywieniowe Polaków ewoluują, ale jak pokazują statystyki, w tym temacie jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Optymistyczny jest fakt, że coraz częściej szukamy na sklepowych półkach zdrowych rozwiązań, zarówno w zakresie żywienia, jak i nawadniania.

Pozostało 94% artykułu
Materiał partnera
Jak obudzić potencjał gospodarczy średnich miast? Operator ARP i nowe inwestycje w Polsce
Materiał partnera
Przyspieszenie prac nad atomem przybliża Polskę do zielonej rewolucji w energetyce
Materiał partnera
Duch konsumenta nie zaginął
Perspektywy dla Polski
Chmura w biznesie – tylko możliwość, czy już konieczność?
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Perspektywy dla Polski
Atomowy wyścig nie ominie rynku pracy