E-mobilność poprawi jakość powietrza w miastach
Optymalnym rozwiązaniem dla starszych osiedli, na których nie ma prywatnych miejsc postojowych, są dzielnicowe huby ładowania, mające kilka–kilkanaście miejsc szybkiego ładowania samochodów elektrycznych.
Rozwój elektromobilności musi mieć konkretne cele
Samorządy powinny odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego chcą wspierać e-mobilność i do tego dostosować swoje plany działania – mówi Jacek Mizak, ekspert Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych i autor jej najnowszego raportu „Prądem w smog. Jak rozwijać infrastrukturę ładowania pojazdów elektrycznych”.
Będzie nas rozpędzał zielony wodór
Już wkrótce wodór stanie się jednym z kluczowych nośników energii. Jego zastosowanie w energetyce, ciepłownictwie, transporcie i przemyśle będzie systematycznie rosnąć.
Niezależność dzięki transformacji
Pierwszym etapem uniezależnienia się od paliw kopalnych ze Wschodu jest szybka dywersyfikacja dostaw. Jednak dopiero kompleksowa zielona metamorfoza polskiej energetyki przyniesie pełne uniezależnienie.
ORLEN intensyfikuje inwestycje w projekty wodorowe
W tym roku koncern m.in. uruchomił pierwszą w Polsce stację tankowania wodoru, zainicjował i stanął na czele Mazowieckiej Doliny Wodorowej oraz ogłosił strategię, na której realizację wyda do 2030 r. około 7,4 mld zł.
ORLEN inwestuje w elektromobilność
Koncern systematycznie zwiększa liczbę ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Stawia też na nowe rozwiązania związane z hubami ładowania i na projekty wykorzystujące istniejącą infrastrukturę oświetleniową.
Rynek aut już jedzie z prądem
Producenci samochodów stoją wobec perspektywy spadku zyskowności z aut spalinowych już pod koniec obecnej dekady. Ma on być efektem większej konkurencyjności tańszych pojazdów elektrycznych i zaostrzania przepisów dotyczących emisji.