Sprawa dotyczyła okoliczności związanych z zakończeniem obowiązywania umowy poddzierżawy jednego z zarządzanych przez PKP Cargo obiektów infrastruktury kolejowej. Były poddzierżawca dochodził od PKP Cargo odszkodowania za utracone korzyści w związku z nieprzedłużeniem umowy poddzierżawy oraz odszkodowania za poniesione koszty, w sumie ponad 31 mln zł.

Sąd Okręgowy w ustnych motywach rozstrzygnięcia w pełni podzielił stanowisko PKP Cargo o braku podstaw prawnych do dochodzenia roszczeń przez byłego poddzierżawcę, a także przychylił się do podnoszonej przez PKP Cargo argumentacji prawnej.

Sprawę prowadził zespół prawników Kancelarii KKLW w składzie: partner Przemysław Wierzbicki, senior associate Maria Beroud-Mazur przy wsparciu senior associate Mateusza Grzyba.

KKLW jest rekomendowana w EMEA Legal 500 w zakresie doradztwa dla sektora energetyki i surowców naturalnych, sektora nieruchomości, prawa administracyjnego i publicznego, rozwiązywania sporów, a także restrukturyzacji i upadłości. Jest partnerem Kancelarie RP.