Do tej pory w całym województwie taki dokument uchwalono w dziewięciu samorządach. Na koniec Przemysław Czarnek odniósł się do filmu Tomasza Sekielskiego sugerując, że główną przyczyną pedofilii u księży jest homoseksualizm.

Czytaj także: RPO: nie utożsamiać homoseksualizmu z pedofilią

X

Dziewięć lubelskich samorządów przyjęło stanowisko ws. sprzeciwu wobec ideologii LGBT. Dziś w urzędzie wojewódzkim Przemysław Czarnek nagrodził samorządowców "Medalem Wojewody". Wojewoda odniósł się również do kwestii pedofilii w Kościele.

Czytaj także: Pierwsza w Polsce specjalistyczna kancelaria LGBT

Dnia 25 kwietnia 2019 r., po niemal dwóch godzinach obrad sejmiku woj. lubelskiego, głos zabrał wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. Wówczas to przedstawiciel rządu w terenie odniósł się do tematu debaty, czyli stanowiska ws. ideologii LGBT. Zapowiedział, że w razie uchwalenia tego projektu, zaprosi prezydium sejmiku na uroczystość do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. - Będę mógł uhonorować przedstawicieli sejmiku stosownym medalem i dyplomem w związku z uchwałą, którą mam nadzieję dzisiaj podejmiecie - zapowiedział Przemysław Czarnek.

Słowa te zmobilizowały nie tylko radnych Prawa i Sprawiedliwości, ale również członków klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego. Za przyjęciem stanowiska ws. LGBT opowiedziało się 24 radnych, wszyscy z PiS i PSL. Przeciwko opowiedziało się trzech przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej: Krzysztof Komorski, Krzysztof Grabczuk i Bożena Lisowska. Pozostali nie wzięli udziału w głosowaniu.

Czytaj więcej onet.pl