Zakazy nałożone na obywateli trzy tygodnie temu dotyczą wszelkich dziedzin życia. Sporo z nich uderzyło w kierowców i właścicieli pojazdów. Ci, którym kończy się OC auta, badania techniczne czy ważność prawa jazdy, pytają, co robić. Jeździć czy nie?

Nie mniejszy problem mają ukarani za złamanie zakazu przemieszczania się czy za pobyt na myjni lub u wulkanizatora. Bardziej zapobiegliwi wyposażyli się w gotowy druk oświadczenia, który w trakcie zatrzymania mają zamiar okazać funkcjonariuszom. Czy uratuje ich przed karą? Prawnicy mają wątpliwości i radzą liczyć na siebie i własne argumenty.

W poradniku znajdziesz m.in.:

Czy warto wdawać się w dyskusję z funkcjonariuszami?

Sypią się kary i mandaty dla kierowców. Co bardziej przezorni wyposażają się w gotowe oświadczenia, czy szykują prawne wymówki dla funkcjonariuszy, by uniknąć kary. Czy warto?

Koronawirus: jakie sprawy związane z utrzymaniem auta mogą załatwić kierowcy?

Posiadanie samochodu wymaga od właściciela wypełnienia wielu obowiązków. Auto trzeba ubezpieczyć, dbać o stan techniczny i wizualny, pilnować ważności uprawnień, aktualności tablic rejestracyjnych czy jakości ogumienia. Co właściciel w pandemii musi zrobić, a z czym może czekać?

Co warto wiedzieć o podróżach w czasie epidemii?

Ograniczenie możliwości podróżowania budzi ogromne emocje. Jeszcze większe kary za jego złamanie. Co warto wiedzieć, by skutecznie się przed nimi bronić?