Reklama
Rozwiń

Cudzoziemcy: ułatwienia dla studentów z zagranicy

Ułatwienia dla studentów-cudzoziemców od nowego roku akademickiego i swoboda dla polskich uczelni w ustalaniu wysokości opłat – tymi dobrymi informacjami prof. Lena Kolarska-Bobińska podzieliła się podczas wizyty w Olsztynie. Minister nauki wzięła dziś udział w obchodach święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Aktualizacja: 13.07.2015 17:13 Publikacja: 13.07.2015 15:11

Cudzoziemcy: ułatwienia dla studentów z zagranicy

Foto: 123RF

– Przygotowaliśmy program umiędzynarodowienia. Chcemy przyciągać studentów z całego świata. Na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim studiuje 343 cudzoziemców z wielu państw. Chcemy, by było ich jeszcze więcej i dlatego rektorzy będą mogli sami decydować o wysokości czesnego. To czesne nie będzie pobierane z góry za całe studia, ale za semestr. To wielkie ułatwienie dla studentów – mówiła minister nauki podczas obchodów Święta Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (UWM).

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców