ELI to jedno z najbardziej prestiżowych w Europie niezależne stowarzyszenie non-profit, największe na kontynencie forum współpracy i wymiany poglądów prawników zainteresowanych rozwojem praw europejskiego. Stowarzyszenie zrzesza 1500 prawników (akademików, sędziów i praktyków prawa) z 64 krajów oraz 113 członków instytucjonalnych. Wśród nich jest TSUE, Parlament Europejski, UNIROIT czy UNICITRAL.

We władzach Instytutu do niedawna zasiadał prof. Fryderyk Zoll. Teraz w ich skład wybrano dr Wiewiórowską-Domagalską z Uniwersytetu w Osnabrueck. Ekspertka jest współprzewodniczącą Forum Konsumenckiego przy Rzeczniku Praw Obywatelskich. Publikuje na łamach „Rzeczpospolitej”.

Czytaj więcej

Aneta Wiewiórowska-Domagalska: Od arbuza do Dziubaka

ELI prowadzi działalność badawczą, edukacyjną oraz działa na rzecz rozwoju współpracy prawnej w kontekście europejskim i globalnym (w tym, we współpracy z Amerykańskim Instytutem Prawa). Projekty badawcze podejmowane przez ELI mają na celu tworzenie standardów prawnych oraz wspieranie rozwoju prawa europejskiego, że szczególnym naciskiem na rozwój współpracy sądowej w sprawach cywilnych i karnych, a także dostęp do wymiaru sprawiedliwości.