Tomasz Trela z Lewicy kilka dni temu zamieścił na Twitterze wpis, w którym stwierdza, że "każda osoba publiczna, pracująca za pieniądze podatników, musi składać oświadczenia majątkowe", a ten, kto tego nie robi, ma "coś na sumieniu".

Wśród sędziów, których majątki miałyby być ujawnione, znalazła się także Krystyna Pawłowicz.

Jeszcze wcześniej Trela napisał, że "osoba publiczna, która nie chce ujawnić swojego oświadczenia majątkowego bierze po prostu w łapę. Jestem ciekawy, ile i za co wzięła Pawłowicz z Przyłębską?".

Sędzia odpowiedziała na apel Treli wyzwiskami. "Lewacki poseł Trela chce ujawnienia mego stanu majątkowego... Ty chamie ! Łobuzie ! Dziadu kalwaryjski!" - napisała Pawłowicz (pisownia oryginalna - red.).

"V ruska kolumno ! Łachu jeden ! Albo na kolana,pod stół i odszczekać ! Was ucieszy tylko seria w nasze plecy..." - dodała sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Po tej wymianie zdań Tomasz Trela zdecydował się na złożenie doniesienia do prokuratury, w trybie art. 226 Kodeksu karnego, który brzmi:

Autopromocja
ORZEŁ INNOWACJI

Zgłoś swój projekt w konkursie dla startupów i innowacyjnych firm

WEŹ UDZIAŁ

Kodeks karny

"Dość tego chamstwa, bufonady i arogancji w pani wykonaniu. I proszę opublikować swoje oświadczenie majątkowe, natychmiast. Nie odpuszczę, obiecuję!" - zadeklarował Trela.