W rozmowie z Onetem, Michał Kamiński stwierdził,że nie jest zaskoczony dymisją Antoniego Macierewicza. W jego opinii, wynika to głównie z konfliktu byłego szefa MON z prezydentem Andrzejem Dudą. - Poza tym, również dla ludzi związanych z PiS musiało być oczywiste, że Antoni Macierewicz, najdelikatniej rzecz ujmując, jest osobą mało stabilną w swoich wypowiedziach i zachowaniach - dodał Kamiński.

Michał Kamiński powiedział także, że opozycja postawiona została w trudnej sytuacji. - Na pewno jest tak, że Prawo i Sprawiedliwość wymieniło w tym rządzie najbardziej niepopularnych polityków, co w jeszcze trudniejszej sytuacji stawia główną partię opozycyjną na której czele stoi polityk równie niepopularny jak Antoni Macierewicz, czy Jan Szyszko – mówił Kamiński Onetowi.

Jak zaznaczył, w jego opinii, zmiany w rządzie, będą zmianami kosmetycznymi. Dodał także, że „istotą tego ustroju, który wprowadza Prawo i Sprawiedliwość nie jest to, czy jeden mniej śmieszny minister zastąpi bardziej śmiesznego, czy minister stabilny emocjonalnie zastąpi ministra niestabilnego emocjonalnie”. - Istotą tego ustroju jest to, że wszystkim rządzi Jarosław Kaczyński, a do tego rządzenia używa różnych ludzi - dodał. Kamiński podkreślił także, że ustrój się nie zmieni, dopóki nie zmieni się Jarosław Kaczyński”. - Lenin zarządził kiedyś doktrynę Nowej Polityki Ekonomicznej. No i mamy teraz taki leninowski wariant delikatnej liberalizacji, który nic nie zmieni - podsumował w Onecie Kamiński.

Po godzinie 12.00 nastąpiła rekonstrukcja rządu. Odwołani zostali Konstanty Radziwiłł, Jan Szyszko, Antoni Macierewicz, Mariusz Błaszczak, Anna Streżyńska, Witold Waszczykowski, Andrzej Adamczyk, Henryk Kowalczyk.