Dziś w Kancelarii Premiera odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącymi kół poselskich i liderami partii. Tematem była strategia walki z rozwijającą się V falą pandemii.

Po zakończeniu rozmów opozycja zarzuciła rządzącym, że nie przygotowali żadnych prawnych rozwiązań niezbędnych do regulacji procedur mających na celu opanowanie pandemii.

- Samymi rozmowami życia się nie uratuje - mówili posłowie opozycji.

Czytaj więcej

Opozycja po spotkaniu w KPRM: Rozmowami nie ratuje się życia

Zarzucali też rządowi, że podczas spotkania w ogóle nie poruszono kwestii tzw. ustawy Hoca, która miała być jednym z głównych przedmiotów rozmów.

Ustawa ta, nazwana od nazwiska jej autora, posła PiS Czesława Hoca, daje prawo pracodawcy żądania od zatrudnionego świadectwa szczepienia, negatywnego wyniku testu lub dowodu na przebycie Covid-19. Projekt ten ma wielu przeciwników w Zjednoczonej Prawicy, jego obecną postać kwestionuje również prezydent, dlatego rząd szuka poparcia wśród posłów opozycji.

Po zakończeniu rozmów w KPRM rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że ustawa Hoca będzie nadal procedowana.

Rzecznik zauważył, że podczas rozmowy padały różne propozycje - od całkowitego odrzucenia ustawy Hoca, po obowiązkowe szczepienia dla wszystkich. Piotr Müller zapewnił, że "na bazie tych postulatów" zostanie przygotowany jeszcze jeden projekt ustawy, który będzie uzupełnieniem "lex Hoc".

Nowy projekt ma być przedstawiony w środę lub w czwartek.

Autopromocja
Wyjątkowa okazja

Roczny dostęp do treści rp.pl za pół ceny

KUP TERAZ