Trzaskowskiemu ufa 37,9 proc. respondentów, o 4,1 punktu procentowego mniej niż w listopadowym zestawieniu - podaje Onet. Andrzej Duda cieszy się zaufaniem 37,8 proc. ankietowanych (spadek o 2,3 punktu proc.), a Mateusz Morawiecki - 37,4 proc. (spadek o 1 punkt procentowy).

Czwarty w rankingu jest Szymon Hołownia, któremu ufa 34,4 proc. ankietowanych (spadek o 3,7 punktu proc.). Donaldowi Tuskowi, piątemu w rankingu, ufa 32,7 proc. Polaków (spadek o 2,7 punktu proc.).

Szósty w zestawieniu, Władysław Kosiniak-Kamysz, notuje zaufanie na poziomie 31,8 proc. (wzrost o 0,6 punktu procentowego).

Czytaj więcej

CBOS: Andrzej Duda liderem zaufania, Polacy nie ufają Tuskowi i Kaczyńskiemu

Prezesowi PiS, wicepremierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu ufa 26,5 proc. respondentów (spadek o 3,5 punktu procentowego).

Aż 7,5 punktu procentowego stracił marszałek Senatu, Tomasz Grodzki, któremu ufa 25 proc. badanych.

64,8 proc.

Tylu respondentów nie ufa ministrowi sprawiedliwości, Zbigniewowi Ziobrze

Na czele rankingu nieufności znajduje się z kolei minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, któremu nie ufa 64,8 proc. respondentów. Jarosławowi Kaczyńskiemu nie ufa 59,9 proc. ankietowanych, a Pawłowi Kukizowi - 56 proc.

Mateuszowi Morawieckiemu nie ufa 55,9 proc. ankietowanych, a Andrzejowi Dudzie - 51,4 proc.

Sondaż został przeprowadzony przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 10-11 grudnia na próbie 1,1 tys. osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).