"Jest w dobrym humorze i jest niesamowicie wdzięczny lekarzom, pielęgniarkom i personelowi, którzy zapewniają mu doskonałą opiekę" - dodał. Clinton przebywa w szpitalu od wtorku. Miał dobrze zareagować na leczenie - informują lekarze.

Według doniesień CNN u byłego prezydenta, który trafił do szpitala w związku z uczuciem zmęczenia, zdiagnozowano sepsę - zakażenie krwi, do którego miało dojść w wyniku rozszerzenia się stanu zapalnego układu moczowego.

Lekarze Clintona poinformowali, że w ramach leczenia szpitalnego Clinton otrzymał antybiotyki i płyny. Clinton ma pozostać w szpitalu pod obserwacją. Po dwóch dniach leczenia liczba białych krwinek u Clintona zmniejszyła się, a organizm byłego prezydenta miał właściwie zareagować na otrzymane antybiotyki.

W przeszłości były prezydent miał już kłopoty ze zdrowiem - w 2004 roku wszczepiono mu poczwórny bypass, a w 2010 roku przeszedł zabieg odblokowania arterii w sercu. 

Czytaj więcej

Bill Clinton wolał iść do sklepu niż wypić herbatę z królową

Według informacji CNN Clinton trafił w szpitalu na oddział intensywnej terapii, ale nie był podłączany do respiratora, ani nie podawano mu tlenu.

Clinton był prezydentem w latach 1993-2001. W 1992 roku wygrał w wyborach z urzędującym prezydentem, Georgem H.W. Bushem, a w 1996 roku wywalczył reelekcję pokonując senatora Boba Dole'a.

W 2004 roku Clintonowi wszczepiono poczwórny bypass, a w 2010 roku przeszedł zabieg odblokowania arterii w sercu

Clinton w czasie swojej prezydentury był poddany procedurze impeachmentu, w związku z kłamstwami, jakich dopuścił się publicznie w kwestii swojego romansu ze stażystką w Białym Domu, Monicą Lewinsky. Ostatecznie jednak nie został usunięty z urzędu.

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ